Кучма назвав дві умови проведення виборів на Донбас

Тристороння контактна група не досягла компромісу щодо проведення виборів на окупованій території Донбасу. Україна пом'якшувати свою позицію не буде, сказав представник України в цій групі Леонід Кучма.

Він нагадав журналістам, що позиція української сторони полягає в проведенні цих виборів виключно за українським законодавством і відповідно до норм і стандартів ОБСЄ. "Але скажіть, якщо не будуть виведені війська, незаконні збройні формування (НВФ), якщо не буде повернутий наш кордон, то про які вибори можна говорити?" - обурився Кучма, передає "Інтерфакс-Україна".

"Так сталося, що в Мінських домовленостях не розставлено пріоритети, і Росія сьогодні на цьому спекулює. Адже спочатку записано провести вибори, а потім вивести війська. Але які вибори, якщо там знаходяться НВФ?" - додав він.

Кучма зазначив, що в такій ситуації міжнародні спостерігачі не захочуть їхати для моніторингу за ходом виборів.

Він додав, що українській стороні пропонують створити на основі НВФ місцеву поліцію. "Але вибачте, що ж це буде за поліція?" - задається питанням він.

При цьому Кучма вважає, що дію Мінських угод на 2016 рік лідери країн "нормандського формату" продовжать в телефонному режимі.

"Я не думаю, що буде якийсь додатковий документ. Я думаю, що в ході телефонних переговорів (в "нормандському форматі") ця проблема в цьому році буде вирішена, щоб продовжити працювати в цьому форматі", - сказав він.

"З точки зору продовження контактної групи - у нас вже на 13-е, потім 20 січня, потім весь лютий вже розписаний", - сказав Кучма.

Нагадаємо, у вересні Президент Петро Порошенко виключив продовження Мінських угод, термін виконання яких закінчується у 2015 році.

На останній зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовилися провести в січні три зустрічі контактної групи: 13, 20 і 27 січня.

Рекомендуємо прочитати

Политик дал оценку протестам в России

Основатель движения "Открытая Россия" Михаил Ходорковский назвал успешной протестную акцию "Надоел"....

Це може бути цікавим

Актеру Пореченкову вручили награду террористов в МХАТе

Главный российский театр - МХАТ - запятнал свою репутацию, став полигоном для игрищ террористов и их поклонников....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В России задержали более сотни участников акции протеста против Путина

В субботу, 29 апреля, в разных городах России силовики задержали около сотни участников акции "Надоел", основным требованием которой является то, чтобы действующий президент РФ не принимал участия в следующих выборах, намеченных на 2018 год....