Уряд вирішив зайнятися проблемами ОСББ

У першому півріччі 2016 року Мінрегіоном заплановано розробити та подати на затвердження Уряду «Стратегію реформування та розвитку житлово-комунального господарства України до 2020 року», у якій окремо буде прописаний розділ щодо створення ефективного власника житла.

Загалом, з метою забезпечення ефективного функціонування ОСББ Мінрегіоном розроблена низка нових нормативно-правових актів та приведені у відповідність існуючі.

Про це сказав заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Віктор Токаренко під час засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ.

Так, прийнятий у травні цього року Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який набрав чинності з 1 липня, зобов’язав Мінрегіон розробити ряд підзаконних актів та привести у відповідність свої нормативно-правові акти, які стосуються створення та забезпечення ефективного функціонування ОСББ.

«Створення ефективного власника житла через створення ОСББ є одним із головних завдань подальшого реформування та розвитку галузі житлово-комунального господарства», - сказав він.

На сьогодні Мінрегіоном підготовлені та направлені до Кабміну проекти постанов «Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків» та «Про затвердження Порядку зберігання протоколів зборів співвласників багатоквартирного будинку та розміщення інформації про рішення прийняті такими зборами».

Також Міністерством юстиції зареєстровані накази Мінрегіону №203 «Про затвердження форми Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку» та наказ №238, «Про внесення змін до Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Держгеокадастром розроблено проект постанови КМУ «Про затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, у власність або постійне користування співвласниками багатоквартирного будинку». Цей документ на даний час доопрацьовується.

«В унісон цьому Порядку у Верховній Раді зареєстровано депутатський законопроект №3576 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо земельних ділянок багатоквартирних будинків», який дозволяє вирішити практично всі проблемні питання, які виникають під час передачі земельних ділянок ОСББ», - зазначив Віктор Токаренко.

Крім того, розробляються проект наказу Мінрегіону «Про затвердження порядку проведення конкурсу щодо призначення управителя багатоквартирного будинку», який має бути прийнято до 1 липня 2016 року та проект постанови КМУ «Про затвердження Типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком».

«Вже підготовлена остаточна редакція проекту Закону «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до нього необхідно буде прописати близько шести типових договорів, які стосуються кожної комунальної послуги. Цей законопроект рішенням профільного комітету Верховної ради України від 9 грудня запропонований до першого читання. Загалом до зазначеного проекту нам потрібно розробити ще близько 18 підзаконних нормативно-правових актів», - сказав Віктор Токаренко.

Рекомендуємо прочитати

У Києві щочетверга будуть влаштовувати спецприбирання у будинках

Починаючи з 17 серпня, кожного четверга відбуватиметься масштабне прибирання, під час якого комунальники наводитимуть лад у будинках та на вулиці....

Це може бути цікавим

На параді честь Дня Незалежності в Києві братимуть участь військові 10 країн світу

На військовому параді з нагоди Дня Незалежності в Києві 24 серпня візьмуть участь військовослужбовці 10 країн, гостями параду будуть 11 міністрів оборони зарубіжних ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Полицейские нашли похитителя двух банок лимонада из киоска со сладкой ватой

Сотрудники полиции в Самаре вычислили человека, укравшего три тысячи рублей и две банки с лимонадом....