Правозахисники виступили проти монополії адвокатів

Правозахисники звернулися до народних депутатів з вимогою виключити положення проекту Конституції України щодо правосуддя, яке встановлює монополію адвокатури. 

Як повідомили Соцпорталу представники платформи “Правозахисний порядок денний”, вони пропонують виключити положення з законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) про представництво іншої особи в суді та захист від кримінального обвинувачення виключно адвокатами.

"Ті хто пропонує такі зміни повинні надати аргументи щодо того, що суспільство отримає внаслідок введення такої монополізації... В Конституції має бути лише те, без чого держава існувати не може - без монополії адвокатури існують сотні держав. Це не є конституційним принципом організації суспільства. Ми будемо виглядати дуже смішно. Це, як в Конституції Сполучених Штатів записати скажемо, виключне право компанії Apple випускати iphone, це все рівно, що в нашій Конституції Нафтогазу надати виключне право торгувати нафтою, а Рошену право виготовляти цукерки. Це теж саме" - заявив під час прес-конференції Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української гельсінської спілки з прав людини, представник Правозахисного Порядку Денного

За словами правозахисників, автори законопроекту пропонують закріпити на рівні Конституції України монополію адвокатури у найгіршому сенсі цього слова. Такий крок матиме негативний вплив на реалізацію права на правову допомогу .

Наголошується, що у світі не існує жодних прецедентів встановлення на рівні Основного Закону держави монополії недержавної корпоративної організації на надання послуг суспільству.

"Україна може стати першою країною у світі, яка закріплює протекціонізм на конституційному рівні. На сьогодні українська адвокатура знаходить на такому рівні розвитку, який не дозволяє гарантувати надання якісних правових послуг. Ухвалення запропонованих змін є не просто нічим не обгрунтованим обмеженням права людини на вибір захисника. Це неминуче призведе до подорожчання послуг адвокатів, які в умовах відсутності у клієнта іншої альтернативи отримають монопольне становище на ринку", - вважають ініціатори звернення.

Також, на їх думку, монополія адвокатури може мати негативний вплив на стан самої адвокатури та  призвести до стагнації розвитку правової системи. "Ухвалення запропонованих змін підвищить залежність адвокатів від керівництва адвокатури під загрозою втрати доступу до професії", - зазначають правозаисники.

Читайте також: Реформа адвокатури: пропозиції Ради з питань судової реформи при Президенті України

Рекомендуємо прочитати

В Николаеве двухлетний малыш выпал из окна 4-го этажа

В Николаеве двухлетний мальчик выпал из окна квартиры на четвертом этаже жилого дома и погиб....

Це може бути цікавим

Саакашвілі розповів, що робитиме після позбавлення його громадянства

Український політик Міхеїл Саакашвілі у коментарі виданню "Новое время" розповів, що після позбавлення його громадянства нікуди не збирається їхати з Києва....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В АП пояснили, чому забрали громадянство в Саакашвілі

Припинення громадянства України екс-президента Грузії, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі обумовлено поданою ним неправдив....