Названі три сценарії розвитку війни на Донбасі після закінчення Мінська-2

Експерти вважають, що після завершення дії Мінської угоди-2 події на Сході України розвиватимуться за одним із трьох можливих сценаріїв.

Про це пише «Преса України».

Перший сценарій  розвитку ситуації передбачатиме автоматичне продовження нинішньої угоди.  Як зазначила голова парламентського комітету із закордонних справ Анна Гопко, у зв'язку з тим, що Росія зі своєї сторони практично не виконує мінських домовленостей, дія Мінську-2 буде продовжуватися.

При цьому Гопко вважає, що час суттєво грає проти Росії, беручи до уваги падіння світових цін на нафту. Крім того, будуть продовжені антиросійські санкції.

Іншу думку висловив політаналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач. За його словами, Україні зараз немає сенсу шукати альтернативу Мінській угоді-2.

Другий сценарій – перехід з «нормандського формату» переговорів на женевський, який включатиме Україну Росію, Францію, Німеччину, США, а також Велику Британію.

На думку колишнього першого заступника секретаря РНБО Степана Гавриша, такий формат вигідний для України, оскільки відповідний міжнародний тиск змусить Росію зменшити напруження на Донбасі.

«Переговори на базі Радбезу ООН, де Росія займає місце однієї зі сторін, а США і Велика Британія - іншої, можуть стати альтернативним варіантом», - заявив Гавриш.

Ще одним, третім, варіантом подій на Донбасі може стати зрив перемир'я. Експерти переконані, що вийти із Мінських домовленостей можна лише шляхом загострення боїв.

«У новій реальності одна зі сторін пропонуватиме уже новий формат переговорів», - кажуть спеціалісти.

У групі «Інформаційний спротив» переконані, що бойовики готуються саме до такого сценарію.

«З початком 2016-го вони хочуть продовжити "мирний діалог" на умовах Москви, тобто провести "місцеві вибори" на Донбасі, легалізувавши бандформування під виглядом "народної міліції”», - вважають експерти з «ІС».

Рекомендуємо прочитати

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....

Це може бути цікавим

В Киеве вандалы повредили еще один памятник

В Киеве неизвестные повредили памятник Проне Прокоповне и Голохвастову, отпилив часть трости Свирида Петровича....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Про офшори українських олігархів написали пісню

Створено пісню про перелік країн із розпорядження Кабміну, в яких можна легально платити менші податки повз вітчизняний бюджет....