Майже 20% сайтів міських рад не містять контактної інформації

У рамках кампанії “Знати, щоб діяти!”, що провів Центр політичних студій та аналітики, було перевірено сайти місцевих рад на виконання Закону “Про доступ до публічної інформації”. Одним із головних критеріїв є наявність на них контактної інформації для звернення.

Офіційні сайти розпорядників публічної інформації мають допомогти громадянам зручно та швидко отримати інформацію про діяльність органу місцевого самоврядування та надати можливість висловити свої пропозиції, контролювати діяльність депутатів та чиновників, аналізувати зміст документів, звіти очільника міста, депутатів на предмет виконання передвиборчих обіцянок тощо. З цією метою для зручності користувачів на сайтах систематично повинні оприлюднювались відповідні  дані.

Інформації на сайті міської ради можна довіряти лише у випадку, якщо такий сайт є офіційним, саме тому першим критерієм моніторингу є цей показник.  Сайти невеликих міст здебільшого вказують дану інформацію, так із 48 сайтів  81% містить на головній сторінці інформацію, що він є офіційним. Виняток становлять:  Перечинська, Валківська, Чигиринська, Заставнівська, Вільнянська, Підгороднянська, Добропільська, Сватівська та Миргородська міські ради. Дещо гірший показник серед міст обласного значення, який становить 71%. Серед міськрад обласних центрів 92% вказують, що їх сайти є офіційними, за винятком: Тернопілької та Львівської, котрі не мають таких позначок на головних сторінках.

Контактну інформацію переважно можна знайти на більшості сайтів міст України, що потрапили до вибірки моніторингу.

Поштові адреси міських рад  невеликих міст є на 86% , телефони  на 84%, електронні адреси на 81% сайтів. Проте така інформація не завжди зручна для користувачів, зокрема, на частині сайтів важко знайти цю інформацію (вона захована в інших розділах, підрозділах, новинах на сайті, або ж міститься в документах, які необхідно завантажувати). Сайти ж  Чорткова, Гадяча, Татарбунар, Курахового, Сторожинця не оприлюднили жодних контактних даних міськрад.

Поштова адреса є на 81% сайтів міст обласного значення, телефони на 75% сайтів. Електронні адреси – на 67%. За показниками зручності та доступності, здебільшого, таку інформацію зручно знаходити та доступно в користуванні, окрім двох міськрад -  Роменської та Теплодарської, де вкрай незручно шукати контактні дані.

Подібними є показники на сайтах міст – обласних центрів, де поштова адреса є на  88%  сайтів, телефон та електронна пошта на 67%, але показники зручності та доступності доволі високі.

Повний звіт можна переглянути за посиланням.

Рекомендуємо прочитати

Все, что нужно знать про биткойн

Издание Banking Technology представило список интересных фактов о самой популярной и дорогой криптовалюте....

Це може бути цікавим

Что будет, если Трамп перестанет твитить

Аналитик компании Monness Crespi Hardt & Co Джеймс Какмак (James Cakmak) считает, что если президент США Дональд Трамп перестанет писать в Твиттер, рыночная стоимость соцсети упадё....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....