Бойовики пообіцяли доступ Червоного Хреста до полонених українців — Геращенко

Бойовики пообіцяли доступ Червоного Хреста до полонених українців — Геращенко

На останній в 2015 році зустрічі контактної групи в Мінську представники самопроголошених Донецької та Луганської «народних республік» пообіцяли забезпечити доступ Червоного Хреста до полонених українців. Про це в Facebook повідомила уповноважений президента України з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

«Після передачі нами списків зниклих без вести МКЧХ нарешті почалася перевірка інформації про цих людей . З 762 чоловік, згідно з отриманою сьогодні від ОРДО і ОРЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей, — ред.) інформацією, встановлена доля 63 з них (певні деталі вимагають перевірки, але важливо, що процес пішов). Доля 699 встановлюється», — повідомила Геращенко.

Вона висловила надію, що залучення Червоного Хреста сприятиме пошуку людей та ідентифікації загиблих.

«Також представники ОРДО і ОРЛО пообіцяли вирішити питання доступу місії МКЧХ до незаконно утримуваним», — додала Геращенко.

Крім того, вона уточнила, що в полоні бойовиків, за даними СБУ, знаходяться 140 українців, серед яких є важко поранені і хворі.

Також Геращенко відзвітувала в прогресі з розмінування територій Донбасу.

«По чотирьох з 12 визначених інфраструктурних об’єктів на лінії зіткнення розмінування вже почалося», — зазначила Геращенко.

Читайте також: Європейський дипломат попросив про новорічне перемир’я на Донбасізагрузка...

Читайте також

Коментарі