Путін дарував церкві гранти на сотні мільйонів рублів

Путін дарував церкві гранти на сотні мільйонів рублів

З 2013-го по 2015 роки Російська православна церква (РПЦ) отримала майже всі гранти від президента Росії Володимира Путіна. 

Про це повідомляється в доповіді Центру економічних і політичних реформ.

Відомо, що  в період з 2013-го по 2015 роки держава видала мінімум 63 гранти різним православним організаціям на загальну суму в 256 млн рублів. При цьому гранти отримували як організації, підконтрольні Московському патріархату, так і близькі до РПЦ, такі як «Центр религиоведческих исследований», «Православная молодеж», «Союз православных граждан» та інші.

Так, у доповіді наголошують, що «православні гранти» підтримують офіційну державну риторику». Таким чином російська влада здійснює приховану державну підтримку РПЦ і близьких до неї структур, «яка обчислюється сотнями мільйонів».

Також  оприлюднено дані про держпідтримку ще пропутінського байкер-клубу «Ночные волки».

За даними організації, клуб отримав кілька великих грантів на загальну суму в 57 млн 800 тис. рублів через афілійовані організації, такі як «Русские мотоциклисты» або «Ассоциация байкеров». «Ночные волки» також виграли субсидії від мінкультури РФ розміром у 12 млн рублів. Таким чином розмір їхньої держпідтримки становить 72 млн 800 тис. рублів.

 загрузка...

Читайте також