П'ята річниця протестів в Білорусі: 5 фільмів про Площу

19 грудня 2010 в Мінську відбувалися драматичні події: наймасовіша акція народного протесту і найжорстокіші репресії в історії незалежної Білорусі.

П'ять років тому в цей день білоруси вийшли в центр столиці з мирним протестом проти озвучених ЦВК підсумків президентських виборів.

«Білоруська мрія» - перший фільм про Площу У фільмі розповідається історія життя молодого хлопця з Мінська, який останні 18 років живе в країні «останнього диктатора Європи». В основу фільму лягли події 2010-2011 років в Білорусі: президентська кампанія, репресії, суди і те, як це відбилося на житті «стабільної» пострадянської республіки.

«Білоруська мрія» - розповідь про те, як режим може зламати людину. І про те, як у державі з тотальним контролем можна бути щасливим, незважаючи ні на що.

[embed]https://youtu.be/R2IjKa-Gi9A[/embed]

"Даволі! Да Волі ..." Фільм присвячений річниці драматичних подій у Білорусі у грудні 2010 року, коли була жорстоко розігнана мирна акція протесту проти фальсифікації президентських виборів. Слідча, судова і тюремна системи - очима учасників того протесту, що пройшли через пекло тюрем. Автори зосереджують увагу на людях, які втратили роботу, навчання, які пережили жорстокі фізичні та моральні тортури.

[embed]https://youtu.be/VIFujUbuHwE[/embed]

"Жыве Беларусь!" 

Молодого рок-музиканта Мирона Захарка забирають в армію, а його гурт потрапляє в чорні списки. В армії він починає вести щоденник в інтернеті, де описує дідівщину та умови служби. Щоденник переростає у відкрите протистояння з режимом. Фільм знімався в листопаді-грудні 2011 року в Польщі. Однак Посольство Білорусі в Польщі різко засудило фільм і закликало не показувати його в кінотеатрах. Музику до фільму написав Лявон Вольський. З актором Анатолієм Котом за участь у фільмі розірвали контракт на державній кіностудії «Білорусьфільм».

[embed]https://youtu.be/wXF8ScmvBcI[/embed]

"Дійти до Площі"

Напередодні президентських виборів білоруси жили в очікуванні важливих позитивних змін у своїй країні. З вірою в реальну можливість демократичних змін за допомогою виборів прийшли на майдан Незалежності. Все це було «перед» ... Розповіді учасників подій на Площі показали цинізм і брехливість диктатури, яка, використовуючи жорстокі методи, знищила надії на зміни на краще. І в житті білоруського народу почався період «після». Автори фільму показали, як відбувався перелом думок в цей час. Однією з найважливіших фігур тих подій був кандидат у президенти Білорусі Володимир Некляєв.

[embed]http://www.dailymotion.com/video/xntnck_%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%86%D1%96-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%88%D1%87%D1%8B_shortfilms[/embed]

"Залізом по склу" 

Фільм БТ покликаний виправдати дії влади в розгоні Площі, розгромі і залякуванні опозиції.

https://youtu.be/qV4anTKJtJg

Читайте також: Білоруси воюють на Донбасі і за «Ісламську державу», — міністр

Рекомендуємо прочитати

В Киеве задержали 29 нелегалов

Сотрудники Нацполиции, Государственной пограничной службы и Государственной миграционной службы провели в Киеве совместную операцию "Мигрант"....

Це може бути цікавим

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Одного з найкращих футболістів світу можуть серйозно покарати за образу арбітра

Нападаючий мадридського "Атлетіко" Антуан Грізманн може отримати тривалу дискваліфікацію за образу арбітра під час матчу першого туру чемпіонату Іспанії проти "Ж....