Фігуранти справи розстрілу Майдану досі працюють в МВС, прокуратурі та СБУ –...

Фігуранти справи розстрілу Майдану досі працюють в МВС, прокуратурі та СБУ – адвокат

Фігуранти справи продовжують працювати в правоохоронних органах. Слідство у справі розстрілу Майдану постійно упирається в те, що свідкам-правоохоронцям слід давати показання проти свого нинішнього керівництва. Про це пише у своїй статті для DT адвокат «Небесної сотні» Євгенія Закревська.

«Очевидно, що в поточній ситуації, коли величезна частина фігурантів… ні, не втекла, а продовжує працювати в правоохоронних органах — МВС, прокуратурі, СБУ, — розслідування теж малоефективне.Слідство постійно упирається в те, що свідкам-правоохоронцям слід давати показання проти свого нинішнього керівництва. І якщо свідків із «тієї сторони», у принципі, знайти важко, то в таких умовах — практично неможливо. Ідеться і про «Беркут», і про кримінальний розшук та керівництво управлінь громадської безпеки, і про прокуратуру», — пише Закревська.

За її словами, сам факт, що система, яка використовувалася для скоєння злочинів, залишається незмінною, дуже підриває довіру потенційних свідків і нівелює їхнє бажання свідчити. На думку Закревської, в Україні потрібно реформувати структуру, частина якої розслідує злочини, скоєні зовсім недавно іншою її, у тому числі досі діючою, частиною в процесі такого розслідування.

«Зрештою має вийти нова структура, яка й завершить розслідування. Але для цієї новостворюваної структури (кількох структур) розслідування такого роду, в принципі, не характерні. Тому що моделі їх узяті з країн, де правоохоронні органи ніколи з такими завданнями не зіштовхувалися, оскільки злочини такого масштабу там не відбувалися. І завдання новостворених правоохоронних органів — швидше, не допустити, щоб ми ще раз зіштовхнулися з аналогічним, ніж розслідувати те, що вже сталося. Тобто на самому початку роботи новоствореного органу йому доведеться вирішувати дуже складне і загалом невластиве йому завдання«, — пише адвокат.

Читайте також: Внаслідок реформи правоохоронної системи заблоковані справи Майданузагрузка...

Читайте також

Коментарі