У Києві для відлякування злодіїв ялинки обробляють смердючим розчином

У Києві для відлякування злодіїв ялинки обробляють смердючим розчином

КО «Київзеленбуд» розпочало обробляти вічнозелені насадження міста спеціальним розчином, щоб уберегти дерева від вирубки перед Новим роком. Про це повідомили у комунальному об’єднанні, передає «Українська правда. Київ».

Ялинки, сосни, смереки та інші хвойні дерева обробляють репелентом – засобом, що має неприємний відштовхуючий запах, або еко-фарбою, яка змінює колір хвої.

«Ці розчини безпечні для дерева і нетоксичні для людей і тварин. Але репелент має дуже різкий і неприємний запах за теплої температури, наприклад, якщо оброблену ялинку зрубати і принести додому. А еко-фарба створює на древі жовтуватий, білуватий чи синюватий наліт, ніби дерево притрушене пилом», — пояснили у зеленбуді.

«Це робиться для того, щоб захистити дерево від вирубки. Ялинка який час матиме не дуже привабливий вигляд, але після новорічних свят через сніги і дощі ці засоби змиються, і дерево матиме звичний вигляд», — додали у комунальному об’єднанні.

У «Київзеленбуді» додали, що наразі посилені заходи з охорони хвойних дерев у лісопарковому господарстві міста.

«Створені мобільні групи, які патрулюють лісопаркові господарства. Штраф за вирубку ялинку у столичних лісах становить від 300 до 13 тисяч гривень залежно від діаметру дерева», — наголосили у прес-службі.

У «Київзеленбуді» додали, що завдяки таким заходам, останні 5 років у місті не фіксуються випадки вирубки ялинок перед Новим роком.

Читайте також: У Києві почали охороняти ялинки і соснизагрузка...

Читайте також

Коментарі