Луцька міськрада купила меблі за 400 тис грн, відхиливши дешевшу пропозицію

Луцька міська рада заплатить за канцелярські меблі понад 400 тисяч гривень - дешевшу пропозицію відхилили через формальності. 

Про це йдеться у розслідуванні Валентини Куць на порталі 4 влада.

Номер оголошення 194986, номер бюлетеня 334(11.09.2015) від 11.09.2015. Детальніше дізнатись про предмет закупівлі можна у документації конкурсних торгів. За інформацією із протоколу розкриття пропозицій на конкурс надійшли пропозиції від трьох київських фірм:

- ТзОВ «Нові меблі» запросили 440 989,8 грн. - ПрАТ «УХЛ-МАШ» - 423 144 грн. - ТзОВ «Практик Про» - 255 000 грн.

Однак, пропозицію ТОВ «ПРАКТИК ПРО», яка була найдешевшою, відхилили через кілька причин: - не подано довідку з відомостями про відкриті рахунки в філії “КіевСіті” ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” (№26001060716893, №26009057000257, №26006057000078). - не подано сертифікат ISO 9001 (п.28 Технічного завдання, Додаток № 7, Документації конкурсних торгів); - документи, які мають відношення до пропозиції подані на російській мові (ст. ст. 6-9, 51-57) (п.7 розділу I Документації конкурсних торгів)…».

З'ясувалося, що відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, кінцевим бенефіціарним власником ПрАТ «УХЛ-МАШ» є Приходько Віктор Романович (м. Київ), який є керівником товариства, а кінцевим бенефіціарним власником та засновником другого учасника торгів – ТОВ «Нові меблі» - є Легуша Василь Якович (м.Київ).

Натомість, вони обоє  є кінцевими бенефіціарними власниками Товариства з обмеженою відповідальністю «УХЛ-МАШ АГРОСЕРВІС», м. Київ.

Як з'ясувалося, в торгах взяли участь два учасники, кінцеві бенефіціарні власники яких (Приходько В.Р. та Легуша В.Я.) є «пов’язаними» між собою особами, а саме: є співзасновниками та кінцевими бенефіціарними власниками іншої юридичної особи – ТОВ «УХЛ-МАШ АГРОСЕРВІС».

Таким чином, добре знайомі між собою особи стали єдиними учасниками державних закупівель, що оголосила Луцька міська рада, оскільки Замовник відкинув пропозицію ТОВ «ПРАКТИК ПРО» через її невідповідність документації конкурсних торгів.

Інфографіка

Юрист ГІ «За чесний тендер» Мирослава Примак припускає, що ці дії схожі на узгоджені дії між учасниками закупівель. Зокрема, пов’язаність між собою Приходька В.Р. та Легуши В.Я. (кінцевих бенефіціарів ПрАТ «УХЛ-МАШ» та ТОВ «Нові меблі»), могла призвести до того, що учасники торгів попередньо погодили свою конкурентну поведінку у вказаному тендері, як щодо ціни пропозицій, так і самої пропозиції, і як результат – до спотворення результатів торгів та неефективного витрачання бюджетних коштів.

Наявність антиконкурентних узгоджених дій може встановити Антимонопольний комітет України в тому числі при детальній перевірці самих пропозицій, поданих учасниками.

Не виключено, що «Нові меблі» було створено саме з метою дотримання вимоги про участь у тендері не менше двох осіб там, де братиме участь ПрАТ «УХЛ-МАШ».

Читайте також: КМДА вирішила не зносити арку Дружби Народів

Рекомендуємо прочитати

Сьогодні "пересадочні" станції метро змінять режим роботи

26 липня, у зв’язку із проведенням на НСК «Олімпійський» футбольного матчу між командами «Динамо» (Київ) та «Янг Бойз» (Берн, Швейцарія), змінено режим роботи деяких ....

Це може бути цікавим

Посольство Украины в США ответило на обвинения Трампа

Правительство Украины не помогало ни одному из кандидатов на президентских выборах в США в 2016 году....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Рене Зеллвегер засняли в Голливуде без макияжа

Американская актриса Рене Зеллвегер была замечена на улицах Лос-Анджелеса, США....