У Верховній раді незадоволені урядовим проектом Державного бюджету на 2016 рік

Комітет розглянув урядові законопроекти щодо окремих положень соціальної політики, змін до Бюджетного кодексу та проекту Державного бюджету Україна на 2016 рік.

16 грудня 2015 року на засіданні Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто п’ять законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів України, в рамках прийняття проекту Державного бюджету України на 2016 рік.

Як повідомила Голова Комітету Людмила Денісова, за результатами розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики (реєстр. № 3628) народні депутати – члени Комітету рекомендували Парламенту повернути його на доопрацювання.

Обговорюючи законопроект, Людмила Денісова звернула увагу на пояснювальну записку до нього та висловила занепокоєння її положеннями, в яких йдеться про те, що проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю і законопроект не стосується питань соціально-трудової сфери. «Незрозуміло, як Мінсоцполітики погодило цей варіант законопроекту. Необхідно було запитати соціальних партнерів, почути думку громадськості, адже цей проект закону на пряму стосується соціально-трудової сфери», - наголосила вона.

Окрім того, всі народні депутати висловили низку критичних застережень щодо положень законопроекту № 3628. Зокрема, стосовно збільшення порогу індексації із 101% до 103%. За словами членів Комітету, у такому випадку підстави для відшкодування подорожчання товарів і послуг виникнуть пізніше, ніж передбачено зараз, і сума доходів, отримуваних за цей період, буде меншою, що в свою чергу призведе до погіршення купівельної спроможності громадян в умовах зростання цін.

Народні депутати наголосили на необхідності внести зміни до ряду положень законопроекту щодо незастосування обмеження виплати пенсії працюючим на наукових посадах, а також вилучити норму щодо встановлення у 2016 році показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, на рівні показника за 2012, 2013, 2014 роки, для всіх пенсій.

Також на засіданні Комітету висловлювалися зауваження щодо продовження у 2016 році обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, запровадження віку виходу на пенсію для окремих категорій працівників, зокрема, закладів освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та ін., які за чинним законодавством мають право на призначення пенсій за вислугу років незалежно від віку за умови наявності необхідного спеціального стажу роботи.

У свою чергу, представник Міністерства оборони України Валентин Федичив також висловив зауваження до законопроекту, зазначивши, що неможливо допустити вилучення з діючого законодавства норму про компенсацію із бюджету середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу під час мобілізації.

У зв'язку з тим, що законодавчі зміни поширюються на сферу освіти та культури свої застереження щодо необхідності доопрацювання законопроекту висловили Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич та Секретар Комітету з питань культури і духовності, голова підкомітету з питань книговидання та книгорозповсюдження Марія Матіос.

Їхні зауваження стосувалися неможливості скасування пільгових умов для вступу до державних та комунальних професійно-технічних та вищих навчальних закладів для низки категорій громадян, безкоштовного харчування для всіх учнів 1-4 класів у державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладах освіти за винятком окремих категорій, передачі фінансування закладів культури на місцеві бюджети та багато іншого.

Окрім того, народні депутати – члени Комітету рекомендували Парламенту направити на доопрацювання законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства) (реєстр. № 3629). Проект закону потребує консультацій з органами місцевого самоврядування, оскільки на практиці реалізація запропонованих законодавчих змін призведе до додаткового навантаження на місцеві бюджети. У свою чергу, відсутність наявних фінансових можливостей у місцевих органів влади, залишить без належної державної підтримки найбільш незахищені верстви населення, зокрема, багатодітні сім’ї, дітей сиріт, інвалідів та ін.

Під час засідання також рекомендовано Парламенту направити на доопрацювання законопроект про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні (реєстр. № 3630). Таке рішення зумовлено тим, що у законопроекті залишено діючий на сьогодні порядок оподаткування пенсійних виплат та не унормовано питання визначення розміру податкової соціальної пільги, який має використовуватися для встановлення права низки категорій громадян на отримання пільг зі сплати житлово-комунальних послуг.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» (реєстр. № 3631) члени Комітету рекомендували Парламенту прийняти за основу. Законопроектом передбачено виключення з числа платників єдиного соціального внеску працівників – громадян України, які працюють на підприємствах, або у фізичних осіб-підприємців, фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, працівників дипломатичних установ, батьків-вихователів ДБСТ, ПС, осіб, які доглядають дитину до трьох років та військовослужбовців. Також відповідно до законопроекту збільшується максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ставка єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлюється у розмірі 20%.

Також народними депутатами – членами Комітету схвалено зауваження та пропозиції Комітету до проекту закону про Державний бюджет України на 2016 рік (реєстр. № 3000).

Рекомендуємо прочитати

Космический телескоп Kepler нашел сотни новых экзопланет

Космический телескоп последнего поколения Kepler проводит работу в созвездии Лебедя....

Це може бути цікавим

Шарлиз Терон разрешила сыну пользоваться губной помадой

Еще не утихли возмущения людей по поводу нарядов сына Шарлиз Терон, как в сети появился новый повод для обсуждения: пятилетний Джексон не только носит платья, но и п....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​ Основательница организации многодетных семей расчленила мужа и раскидала его останки по городу

В Иркутской области 47-летнюю жительницу города Шелехова, соучредительницу общественной организации многодетных семей «Семь Я» задержали по подозрению в убийстве....