На українсько-угорському кордоні затримали велику партію контрабандної техніки

Днями на одному з пунктів пропуску українсько-угорського кордону співробітники податкової міліції спільно з митниками та прикордонниками присікли спробу незаконного ввезення з-за кордону до України партії iPhone 6s и iPad Mini. Мобільні термінали намагалися провезти двоє українських громадян. Орієнтовна вартість вилучених пристроїв склала понад 6 млн. гривень, повідомляє Державна прикордонна служба.

Раніше повідомлялося, що за місяць правоохоронці обшукали та конфіскували в торгівельних мережах міста Києва імпортованої з порушенням законодавства продукції Apple на загальну суму майже 10 млн. грн.

За даними експертів сьогодні в Україні використовується понад 1,3 мільйона таких телефонів. При цьому, тільки за минулий рік в нашій країні було продано близько 300 000 телефонів iPhone. З них лише 5% були імпортовані офіційно. Не важко порахувати, скільки втратила держава від «сірих» схем ввезення продукції відповідного призначення.

Відчутну допомогу у викоріненні цього явища міг би надати Український державний центр радіочастот, який має успішний досвід в боротьбі з контрабандою мобільних терміналів. В УДЦР вже є відпрацьований механізм, який би дозволив за короткий термін повністю побороти контрабанду мобільних терміналів. Основним його елементом є спеціальна автоматизована система обліку кодів ІМЕІ мобільних пристроїв, яка може взаємодіяти з Державною фіскальною службою та операторами мобільного зв’язку.

В коментарі прес-службі УДЦР директор з адміністративних питань Вадим Гулько зазначив, що напрацьована на підприємстві система могла б зупинити контрабанду мобільних пристроїв ще до бажання їх ввести в Україну, якщо внести зміни до законодавства про обов’язкову реєстрацію кодів ІМЕІ та їх відключення оператором зв’язку.

«Якщо телефон буде ввезено в Україну нелегально, то оператор надішле на цей телефон повідомлення з попередженням про те, що він не числиться у списках легально імпортованих товарів. У такому випадку його треба або зареєструвати, або він буде через два тижні відключений  від мережі зв’язку», – наголосив Вадим Гулько.

На його переконання, контрабанда цієї групи товарів припиниться одразу, як тільки законодавці підтримають таку ініціативу, оскільки ніякого сенсу не буде завозити смартфони, планшети та інші пристрої з GSM-модулем, які не були зареєстровані в базі даних кодів IMEI.

Нагадаємо, що  наприкінці 2014 року Фіскальна служба України надіслала до УДЦР листа щодо необхідності відновлення системи обліку кодів ІМЕІ. Зацікавленість щодо функціонування даної системи проявляли і імпортери, в частині недопущення на ринок України контрафактної продукції та збереження іміджу виробника, продукцію якого ввозять на територію України.

На необхідності контролювати обіг мобільних пристроїв звертав увагу і глава держави Петро Порошенко, зазначивши, що телефон, який не був зареєстрований в митній службі, має бути відключений, або конфіскований до сплати митних платежів.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве на Андреевском спуске образовался огромный провал

Проседание почвы вызвало появление огромного провала на Андреевском спуске в Киеве....

Це може бути цікавим

У Києві проспект Бандери завмер в заторі через ДТП

У Києві на перехресті проспекту Бандери і вулиці Йорданської сталася масштабна ДТП....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Американская разведка: КНДР в состоянии сама производить ракетные двигатели

Американская разведка предполагает, что Северная Корея в состоянии сама производить ракетные двигатели и не зависит от их импорта....