На українсько-угорському кордоні затримали велику партію контрабандної техніки

Днями на одному з пунктів пропуску українсько-угорського кордону співробітники податкової міліції спільно з митниками та прикордонниками присікли спробу незаконного ввезення з-за кордону до України партії iPhone 6s и iPad Mini. Мобільні термінали намагалися провезти двоє українських громадян. Орієнтовна вартість вилучених пристроїв склала понад 6 млн. гривень, повідомляє Державна прикордонна служба.

Раніше повідомлялося, що за місяць правоохоронці обшукали та конфіскували в торгівельних мережах міста Києва імпортованої з порушенням законодавства продукції Apple на загальну суму майже 10 млн. грн.

За даними експертів сьогодні в Україні використовується понад 1,3 мільйона таких телефонів. При цьому, тільки за минулий рік в нашій країні було продано близько 300 000 телефонів iPhone. З них лише 5% були імпортовані офіційно. Не важко порахувати, скільки втратила держава від «сірих» схем ввезення продукції відповідного призначення.

Відчутну допомогу у викоріненні цього явища міг би надати Український державний центр радіочастот, який має успішний досвід в боротьбі з контрабандою мобільних терміналів. В УДЦР вже є відпрацьований механізм, який би дозволив за короткий термін повністю побороти контрабанду мобільних терміналів. Основним його елементом є спеціальна автоматизована система обліку кодів ІМЕІ мобільних пристроїв, яка може взаємодіяти з Державною фіскальною службою та операторами мобільного зв’язку.

В коментарі прес-службі УДЦР директор з адміністративних питань Вадим Гулько зазначив, що напрацьована на підприємстві система могла б зупинити контрабанду мобільних пристроїв ще до бажання їх ввести в Україну, якщо внести зміни до законодавства про обов’язкову реєстрацію кодів ІМЕІ та їх відключення оператором зв’язку.

«Якщо телефон буде ввезено в Україну нелегально, то оператор надішле на цей телефон повідомлення з попередженням про те, що він не числиться у списках легально імпортованих товарів. У такому випадку його треба або зареєструвати, або він буде через два тижні відключений  від мережі зв’язку», – наголосив Вадим Гулько.

На його переконання, контрабанда цієї групи товарів припиниться одразу, як тільки законодавці підтримають таку ініціативу, оскільки ніякого сенсу не буде завозити смартфони, планшети та інші пристрої з GSM-модулем, які не були зареєстровані в базі даних кодів IMEI.

Нагадаємо, що  наприкінці 2014 року Фіскальна служба України надіслала до УДЦР листа щодо необхідності відновлення системи обліку кодів ІМЕІ. Зацікавленість щодо функціонування даної системи проявляли і імпортери, в частині недопущення на ринок України контрафактної продукції та збереження іміджу виробника, продукцію якого ввозять на територію України.

На необхідності контролювати обіг мобільних пристроїв звертав увагу і глава держави Петро Порошенко, зазначивши, що телефон, який не був зареєстрований в митній службі, має бути відключений, або конфіскований до сплати митних платежів.

Рекомендуємо прочитати

Ежемесячные инъекции смогут заменить таблетки при ВИЧ

Международная группа ученых представила результаты двухлетнего исследования инъекционной формы лекарственной схемы, включающей препараты каботегравир (cabotegravir) ....

Це може бути цікавим

У Саакашвили опровергают информацию о лишении его гражданства

Пресс-служба бывшего главы Одесской ОГА пока не подтверждает лишения политика украинского гражданства....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві п'яний чоловік з пістолетом атакував охоронців супермаркету

На столичній Оболоні поліцейські затримали чоловіка, який стріляв із травматичної зброї....