Листопад-2015: У студентів більше роботи

Останній місяць осені показав стабільне зростання числа вакансій. Кількість нових резюме практично не змінилася. Це призвело до незначного зниження конкуренції на ринку праці. Якщо в жовтні hh.Індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна) складав 3,8, то в листопаді він зафіксувався на позначці 3,5.

За даними hh.ua, листопад приніс ледве помітне зниження конкуренції на ринку праці. За минулий місяць hh.Індекс знизився з 3,8 до 3,5. Пошукачі навряд чи відчують такі зміни, адже на одне вакантне місце, як і раніше, претендують 3-4 вільних спеціалісти.

Найвищий показник конкуренції традиційно спостерігався в столиці. Далі йдуть Дніпропетровська, Харківська, Запорізька й Одеська області. Серед регіонів з найнижчою конкуренцією — Тернопільська, Волинська, Івано-Франківська і Житомирська області.

Як і місяць тому, до трійки лідерів проф. сфер із найвищою конкуренцією увійшли ТОП-менеджери, юристи і бухгалтери. Крім того, в рейтингу з’явилися співробітники банків, а також спеціалісти з управління персоналом.

Зникли з ТОП-5 проф. сфер із найвищою конкуренцією молоді спеціалісти. Зараз пропозицій для тих, хто знаходиться на старті кар’єри, стало більше. У першу чергу, йдеться про стажування, асистентську роботу або ті посади, на яких потрібні навички й досвід набуваються за кілька тижнів чи місяців (менеджер із продажу, оператор call-центру, промоутер, консультант).

Незначні зміни відбулися в ТОП-5 проф. сфер із найнижчою конкуренцією. Як і раніше, добре затребувані на ринку праці співробітники страхових компаній, спеціалісти з продажу й представники робочих спеціальностей. Повернулися до рейтингу медики і фармацевти. Також у листопаді не було проблем із пошуком роботи в спеціалістів з готельного та туристичного бізнесу.

Із рейтингу проф. сфер з низькою конкуренцією зникли ІТ-спеціалісти. Це пояснюється тим, що професія програміста сьогодні дуже престижна й високооплачувана. Прагнучи змінити вид діяльності, значна кількість пошукачів вивчають програмування на курсах чи самостійно й набувають потрібні навички за лічені місяці. Зростання кількості ІТ-спеціалістів сприяє зростанню конкуренції серед них. Проте професійному ІТ-шнику знайти роботу, як і раніше, буде не важко.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в грудні 2015 року.

Рекомендуємо прочитати

Названа неустранимая опасность от выключенного смартфона

Ученые из Техасского университета в Остине (США) нашли новую опасность от смартфонов, которую невозможно устранить даже их выключением....

Це може бути цікавим

Найдены самые древние египетские иероглифы

Археологи из Йельского университета в США и Королевского музея искусства и истории в Брюсселе обнаружили самые древние монументальные иероглифы, нанесенные на ка....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....