Листопад-2015: У студентів більше роботи

Останній місяць осені показав стабільне зростання числа вакансій. Кількість нових резюме практично не змінилася. Це призвело до незначного зниження конкуренції на ринку праці. Якщо в жовтні hh.Індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна) складав 3,8, то в листопаді він зафіксувався на позначці 3,5.

За даними hh.ua, листопад приніс ледве помітне зниження конкуренції на ринку праці. За минулий місяць hh.Індекс знизився з 3,8 до 3,5. Пошукачі навряд чи відчують такі зміни, адже на одне вакантне місце, як і раніше, претендують 3-4 вільних спеціалісти.

Найвищий показник конкуренції традиційно спостерігався в столиці. Далі йдуть Дніпропетровська, Харківська, Запорізька й Одеська області. Серед регіонів з найнижчою конкуренцією — Тернопільська, Волинська, Івано-Франківська і Житомирська області.

Як і місяць тому, до трійки лідерів проф. сфер із найвищою конкуренцією увійшли ТОП-менеджери, юристи і бухгалтери. Крім того, в рейтингу з’явилися співробітники банків, а також спеціалісти з управління персоналом.

Зникли з ТОП-5 проф. сфер із найвищою конкуренцією молоді спеціалісти. Зараз пропозицій для тих, хто знаходиться на старті кар’єри, стало більше. У першу чергу, йдеться про стажування, асистентську роботу або ті посади, на яких потрібні навички й досвід набуваються за кілька тижнів чи місяців (менеджер із продажу, оператор call-центру, промоутер, консультант).

Незначні зміни відбулися в ТОП-5 проф. сфер із найнижчою конкуренцією. Як і раніше, добре затребувані на ринку праці співробітники страхових компаній, спеціалісти з продажу й представники робочих спеціальностей. Повернулися до рейтингу медики і фармацевти. Також у листопаді не було проблем із пошуком роботи в спеціалістів з готельного та туристичного бізнесу.

Із рейтингу проф. сфер з низькою конкуренцією зникли ІТ-спеціалісти. Це пояснюється тим, що професія програміста сьогодні дуже престижна й високооплачувана. Прагнучи змінити вид діяльності, значна кількість пошукачів вивчають програмування на курсах чи самостійно й набувають потрібні навички за лічені місяці. Зростання кількості ІТ-спеціалістів сприяє зростанню конкуренції серед них. Проте професійному ІТ-шнику знайти роботу, як і раніше, буде не важко.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в грудні 2015 року.

Рекомендуємо прочитати

Автор "надутой балерины" в Нью-Йорке признался в плагиате

Американский художник Джефф Кунс оказался в центре скандала после того, как в центре Нью-Йорка появилась его новая работа....

Це може бути цікавим

Вирус-вымогатель WannaCry нанес ущерб более чем на $1 млрд и принёс создателям доход в сумме $116,5 тыс

Компания KnowBe4, занимающаяся вопросами информационной безопасности, оценивает ущерб от вируса-вымогателя WannaCry (он же WannaCrypt) более чем в $1 млрд всего за первые 4 дня с начала его распространения....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Путин уйдет с Донбасса только при одном условии

Единственное условие ухода Путина с Донбасса — полная и безоговорочная отмена санкций....