Листопад-2015: У студентів більше роботи

Останній місяць осені показав стабільне зростання числа вакансій. Кількість нових резюме практично не змінилася. Це призвело до незначного зниження конкуренції на ринку праці. Якщо в жовтні hh.Індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна) складав 3,8, то в листопаді він зафіксувався на позначці 3,5.

За даними hh.ua, листопад приніс ледве помітне зниження конкуренції на ринку праці. За минулий місяць hh.Індекс знизився з 3,8 до 3,5. Пошукачі навряд чи відчують такі зміни, адже на одне вакантне місце, як і раніше, претендують 3-4 вільних спеціалісти.

Найвищий показник конкуренції традиційно спостерігався в столиці. Далі йдуть Дніпропетровська, Харківська, Запорізька й Одеська області. Серед регіонів з найнижчою конкуренцією — Тернопільська, Волинська, Івано-Франківська і Житомирська області.

Як і місяць тому, до трійки лідерів проф. сфер із найвищою конкуренцією увійшли ТОП-менеджери, юристи і бухгалтери. Крім того, в рейтингу з’явилися співробітники банків, а також спеціалісти з управління персоналом.

Зникли з ТОП-5 проф. сфер із найвищою конкуренцією молоді спеціалісти. Зараз пропозицій для тих, хто знаходиться на старті кар’єри, стало більше. У першу чергу, йдеться про стажування, асистентську роботу або ті посади, на яких потрібні навички й досвід набуваються за кілька тижнів чи місяців (менеджер із продажу, оператор call-центру, промоутер, консультант).

Незначні зміни відбулися в ТОП-5 проф. сфер із найнижчою конкуренцією. Як і раніше, добре затребувані на ринку праці співробітники страхових компаній, спеціалісти з продажу й представники робочих спеціальностей. Повернулися до рейтингу медики і фармацевти. Також у листопаді не було проблем із пошуком роботи в спеціалістів з готельного та туристичного бізнесу.

Із рейтингу проф. сфер з низькою конкуренцією зникли ІТ-спеціалісти. Це пояснюється тим, що професія програміста сьогодні дуже престижна й високооплачувана. Прагнучи змінити вид діяльності, значна кількість пошукачів вивчають програмування на курсах чи самостійно й набувають потрібні навички за лічені місяці. Зростання кількості ІТ-спеціалістів сприяє зростанню конкуренції серед них. Проте професійному ІТ-шнику знайти роботу, як і раніше, буде не важко.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в грудні 2015 року.

Рекомендуємо прочитати

У 2017 році планують відновити понад 2 тисячі кілометрів доріг

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповів, що в планах відомства відновити більше 2 тис....

Це може бути цікавим

В Херсоні затримали телефонного "мінера"

В Херсоні затримали телефонного мінера, який 5 разів телефонував до поліції погрожуючи підірвати публічні місця міста, що призвело би до значних жертв....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Украинские спецназовцы взяли "командира" боевиков

Один из руководителей террористической диверсионно-разведывательной группы задержан в Харькове....