Україна звинуватила Росію в порушенні морського права

Україна звинуватила Росію в порушенні морського права

Росія порушила норми міжнародного морського права. Про це йдеться у заяві Державної прикордонної служби України, опублікованому на офіційному сайті відомства.

У заяві йдеться, що ДПС в ніч на 15 грудня провела моніторинг надводної обстановки в територіальному морі та виключній (морській) економічній зоні України.

«В результаті проведених заходів виявлено та задокументовано, що дві самопідйомні бурові установки (СПБУ) «Петро Годованець» та «Україна», які в 2014 році були незаконно захоплені Російською Федерацією під час анексії Криму, переміщені з зони Одеського газового родовища ближче до півострова Крим (місце знаходження уточнюється). У свою чергу на місці, де раніше розташовувалися дані СПБУ, Російська Федерація встановлює переміщення з АРК нафтовидобувну платформу «Таврида», яка також незаконно була захоплена минулого року», — йдеться в повідомленні.

Біля СПБУ знаходиться буксир «Центавр» (незаконно захоплене допоміжне судно компанії «Чорноморнафтогаз»), який здійснює монтажні роботи.

Держприкордонслужба зафіксувала факт грубого порушення норм міжнародного морського права і закону України «Про виключну (морську) економічну зону України». Зараз Міністерство закордонних справ готує позицію, яка буде офіційно доведена російській Стороні.загрузка...

Читайте також

Коментарі