Названі найбільш забруднені райони Києва

Екологічний стан Києва з кожними роком стає гіршим, особливо це стосується чистоти повітря в столиці.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії, рівень забруднення повітря в Києві досить високий і перевищує допустимі середні показники, пише Вечірній Київ.

Рішення цієї проблеми залежить від самих киян, а також міської політики. Про це повідомив прес-центр «Об’єднання «Самопоміч» з посиланням на слова експерта, радника фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Дмитра Беспалова.

Як зазначив експерт, головними забруднювачами повітря столиці є не заводи і фабрики, а автотранспорт і природні пожежі. За словами Беспалова, у Києві на вулицях одночасно перебуває не менше 0,5 млн активних автомобілів, не беручи до уваги громадський транспорт і сезонних спалахів активності автомобілістів.

– Найбільш забрудненими районами є Дніпровський і Дарницький райони. Високий рівень концентрації шкідливих речовин у повітрі  спостерігається в центрі – на Бесарабці, де завжди скупчується велика кількість транспорту через постійні затори. Крім того, цьогорічні літні горіння торф’яників, що призвели до смогу в столиці, в рази підвищили рівень забруднення повітря, – зазначив Беспалов.

– Немає нічого гіршого для екології, ніж рух стоп-старт в тягучці по перевантаженій вулиці. І ми всім цим дихаємо, — визнає він, підкреслюючи, що забруднене повітря — один з чинників підвищення рівня смертності.

Щоб змінити ситуацію, на думку Дмитра Беспалова, необхідно, по-перше, розвивати громадський транспорт. Зокрема, опорні мережі (метро, трамвай, міська електричка) і підвізні (автобуси, тролейбуси, маршрутки та ін.). По-друге, робити піар-заходи, розвивати car-sharing, будувати велоінфраструктуру, провадити послідовну політику в сфері паркування та регулювати доступ для авто в центр.

Ключовим Беспалов вважає освітній момент: «Жителі міста повинні зрозуміти, що заходи з обмеження легкового автомобіля — вимушені та виправдані. Тоді дадуть плоди і всі вище перелічені заходи».

Киянам властива так звана «автомобільна залежність». Коефіцієнт користування автомобілем для Києва сягає 0,88. Тобто 88% власників авто оберуть як засіб пересування саме «легковик», а не громадський транспорт.

В той же час, за словами Беспалова, якщо хоча б 5% водіїв відмовляться користуватися автомобілем на користь громадського або велотранспорту, навантаження на вулично-дорожню мережу зменшиться на 15-20%.

Читайте також: У Києві покажуть жіночий погляд на війну

Рекомендуємо прочитати

Лицензионным пассажирским перевозчикам выдадут желтые номера

Желтые номерные знаки, которые хотят ввести с сентября, будут указывать, что это транспортное средство перевозчика, у которого есть лицензия....

Це може бути цікавим

На 3D принтерах скоро будут печатать самолеты

GE разрабатывает крупный аддитивный 3D-принтер для изготовления компонентов самолётов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Боевики пытались перейти в наступление, но понесли потери

В канун начала режима прекращения огня террористы "ЛНР" совершили очередную вооруженную провокацию в районе населенного пункта Желобок....