На сепаратистській карті світу з'явилася ще одна "ісламська держава"

Лідер ісламської бойової організації «Селек» Нуреддін Адам оголосив про створення незалежної держави на території Центральноафриканської Республіки (ЦАР). Як повідомляє Reuters, раніше він відмовився визнавати результати проведеного в Республіці референдуму.

 - Республіка Логон була проголошена 14 грудня о [місті] Кага-Бандоро, - заявив у коментарі агентству представник Адама Мавлуд Мусса. - У першу чергу ми хочемо отримати самоврядування. Також ми працюємо над тим, щоб домогтися незалежності.

13 грудня в ЦАР пройшов референдум щодо зміни Конституції, результати якого повинні бути оприлюднені протягом трьох днів. У ході голосування в деяких районах Республіки відбулися зіткнення. Ще через два тижні в ЦАР мають відбутися президентські вибори і вибори до законодавчих органів.

Роком раніше Нуреддін Адам вже проголошував створення незалежної Республіки на північному сході ЦАР.

У 2014 році самопроголошений глава Республіки Мішель Джотодія, який очолював коаліцію повстанців «Селек», пішов у відставку.

Раніше попередній президент ЦАР Франсуа Бозізе був повалений, після того як пообіцяв прихильникам «Селек» випустити політв'язнів, дати згоду на включення повстанців в уряд і інтегрувати їх загони в регулярну армію, проте не виконав свої обіцянки. «Селек» почала бойові дії і захопила столицю держави Бангі, окупація якої призвела до масових заворушень і поширенню мародерства.

Тоді генсек ООН Пан Гі Мун засудив «антиконституційний» переворот. Лідери африканських країн також відмовилися визнати Джотодію президентом, а Африканський союз призупинив членство ЦАР.

У країні почалися зіткнення між бойовиками «Селек», що складається переважно з мусульман, і повстанцями, які сповідують християнство. У початку 2014 року Рада Безпеки ООН санкціонувала введення французьких військ і контингенту Африканського союзу в ЦАР і дозволив їм застосовувати силу для захисту мирного населення. Тоді про допомогу французам оголосили Великобританія і Німеччина.

Рекомендуємо прочитати

Навколо Балаклії створено семикілометровий кордон зони небезпеки - Полторак

Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що на місці надзвичайної події на базі зберігання поблизу міста Балаклія вживаються заходи щодо локалізації пожежі та недопущення жертв серед мирного населення....

Це може бути цікавим

ОБСЕ впервые зафиксировала следы использования "ЛНР" запрещенного оружия

Наблюдатели ОБСЕ в "ЛНР" обнаружили поле, которое боевики использовали как полигон, а в "ДНР" пустующий ангар для техники и отсутствие 19 танков....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві змінять популярний автобусний маршрут

З 23 березня вносяться зміни в роботу автобусного маршруту №20, про це повідомив директор КП "Київпастранс" Дмитро Левченко....