Мінрегіон впроваджує нові підходи у сфері регіонального розвитку

В Україні активно впроваджується нова регіональна політика, яка базується на підходах та принципах Європейського Союзу.

Про це в прямому ефірі Українського радіо сказала директор Департаменту з питань регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олена Кучеренко.

За її словами, зараз перед регіональним розвитком стоїть багато завдань та викликів. В першу чергу це макроекономічна ситуація, яка через конфлікт на Сході, залишається доволі складною для регіонів і безумовно впливає на їх розвиток.

Вона зауважила, що Мінрегіон ставить за мету покращити якість життя в регіонах та досягти європейських стандартів.

«В минулому році було прийнято державну стратегію регіонального розвитку, яка визначила три головні цілі: підвищити конкурентоспроможність регіонів, забезпечити їх згуртованість та просторовий розвиток, а також ефективне державне управління в сфері регіонального розвитку», - наголосила директор Департаменту.

«В цьому році вдалося створити правові рамки для повноцінного впровадження цієї стратегії. Було прийнято Закони України «Про засади державної регіональної політики», «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і цілий ряд підзаконних актів Кабінету Міністрів України. Це дало нам нову систему планування регіонального розвитку, забезпечення його фінансування та реалізації програми проектів регіонального розвитку», – повідомила Олена Кучеренко.

Також вона зазначила, що вже працює нова система моніторингу реалізації державної регіональної політики, базуючись на підходах європейського союзу, яка дає змогу оцінити стан соціально-економічного розвитку регіону відповідно до стандартів і методик визначення конкурентоспроможності, та нагадала про важливість інституційного забезпечення регіонального розвитку.

«Створено і запущено систему нового механізму планування та визначено державну стратегію. Регіони продовжують приймати свої власні стратегії розвитку – загалом їх вже 21. І після виборів, що відбулися 25 жовтня, очікуємо, що ще 4 регіони – Львів, Одеса Тернопіль, Запоріжжя до кінця року приймуть свої стратегії», - відзначила Олена Кучеренко та додала, що маючи такий пакет стратегічних та планових документів регіони можуть розраховувати на фінансову підтримку з Державного фонду регіонального розвитку для впровадження пріоритетних проектів розвитку регіонів.

Рекомендуємо прочитати

Російський економіст пояснив, чого Путін хоче від України

Російський економіст Сергій Алексашенко....

Це може бути цікавим

Одіозний російський депутат оконфузився під час ток-шоу

"А ви знаєте, що 80% педофілів гомосексуальні? Я вам це кажу як практик», - сказав Мілонов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві байкер на шаленій швидкості протаранив авто

У Києві, на вулиці Саксаганського мотоцикліст врізався в "Ніссан", передає "Сегодня"....