Українські рибалки-промисловики працюватимуть за новими правилам

В 2016-17 рр.  в Україні запрацює європейська система  регулювання промислового рибальства

Починаючи з 2016 року українські рибалки-промисловики працюватимуть за новими правилами: замість 5 дозвільних документів отримуватимуть лише 1, на водоймах з’являться  саморегулювні організації рибалок-промисловиків, а вже у 2017 році  квоти на вилов будуть змінені на частки від загального ліміту.

На відміну від квоти, що видавалася лише на 1 рік і була закріплена  в абсолютних величинах (в  кілограмах),  частка від ліміту  визначатиметься у відсотках і  буде закріплена у дозволі на промисловий лов терміном на 5 років.  Сам ліміт  вилову для кожної окремої водойми оновлюватиметься щорічно і формуватиметься Держибагентством на основі  наукових досліджень щодо стану рибних запасів водойми. Така система стимулюватиме підприємців до дотримання офіційно визначених обсягів  вилову та дбайливого використання водойм.  «Логіка дуже проста: чим дбайливішим буде ставлення до водойми, тим кращими будуть її рибні запаси і  більшими  будуть    частки на вилов риби. Через  складну систему отримання квот та дозволів у нас сьогодні близько 50% ринку знаходиться в тіні. Зміна принципу  розподілу часток сприятиме зниженню рівня корупції в галузі. Така система працює у більшості країн Європи» –  зазначив Ярема Ковалів.

На думку Держрибагентства, продовження терміну дії дозволу з 1 до 5 років дозволить   підприємцям прогнозувати  економічну  складову своєї діяльності  в  довгостроковій перспективі. «Тепер рибалка  буде впевнений, що його підприємство зможе працювати як сьогодні, так і через 4 роки.  Не потрібно кожного року заново отримувати дозвільні документи і переживати за те, чи отримає він  ці документи, чи не зменшиться його  квота. Підприємець може  наймати на роботу нових людей, оновлювати флот»,  –  додав Ярема Ковалів.

Відповідно до нового «Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів  у внутрішніх   рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх  морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі  України», з 2017 року частки на вилов водних біоресурсів розподілятимуться за  комбінованим підходом – історичний принцип та аукціон. На основі історичного принципу отримати   частку на вилов водних біоресурсів матимуть право користувачі,  що традиційно здійснюють промислове рибальство (від 3-х років); мають власну матеріально-технічну базу; використовують ресурс на 75 % і більше; вчасно і в повному обсязі подали документи (до 1 серпня) та не мають  систематичних грубих порушень законодавств з охорони, використання та  відтворення водних біоресурсів.  «Орієнтуючись на ці критерії,  ми автоматично унеможливлюємо участь у розподілі часток недобросовісних користувачів. Наприклад,   фірм-посередників, які  не мали власного флоту, скуповували квоти і потім перепродавали їх рибалкам, тобто займалися спекуляцією. Ці принципи ми застосували  при розподілі квот уже у 2016 році » – додав Ярема Ковалів.

Користувачі що є новими на ринку, зможуть придбати частку на вилов у порядку аукціону. Для цього Держрибагентство щорічно  залишатиме резерв у розмірі 15% від встановленого ліміту.   Для зручності користувачів, спираючись на наукове обґрунтування стану водойми, Держрибагентство  відображатиме частки  вилову  на наступний рік  щорічно як у  процентному відношенні, а і  в  натуральних величинах (кілограмах).

2016 рік стане перехідним періодом для  галузі, відомство бере на практичну апробацію системи – всі можливі недоліки будуть враховані та виправлені.   Вже у 2017  році рибалки-промисловики отримуватимуть дозвіл  на 5 років,   в якому буде закріплена частка на вилов від загального ліміту водойми.

Також в 2016 році в Україні  запрацюють нові підходи  в системі охорони водних біоресурсів – рибний патруль,  електронна система моніторингу та звітності щодо промислового вилову риби.

Рекомендуємо прочитати

Роулинг рассказала о существовании другого Гарри Поттера

Британская писательница и автор поттерианы Джоан Роулинг рассказала, что помимо главного героя Гарри Поттера в саге был еще один персонаж с таким именем....

Це може бути цікавим

Юрий Горбунов показал милое фото со своей супругой

Известный телеведущий Юрий Горбунов показал романтическое фото со своей женой Екатериной Осадчей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Джонни Депп извинился за шутку об убийстве Трампа

Известный актер Джонни Депп извинился за шутку об убийстве президента США Дональда Трампа после критики его высказывания в Белом Доме....