Нацагентство запобігання корупції сформоване з порушеннями регламенту і не може працювати, - експерт

Секретар конкурсної комісії з відбору членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктор Таран відкликав свій підпис під протоколом про обрання керівного складу агентства. За словами Тарана, формування протоколу відбулося з численними порушеннями регламенту. У фінальний протокол, який подали на розгляд в Кабмін, не було внесено ряд пунктів щодо недоброчесності та конфлікту інтересів окремих кандидатів. Це слідує з заяви Віктора Тарана, яка розміщена на сайті Центру політич-них студій та аналітики.

«В протоколі потрібно було розписати три важливих факти, які свідчать про порушення принципів доброчесності та етичних стандартів під час обрання членів НАЗК, - йдеться у заяві. - Перший - щодо конфлікту інтересів у голови Нацдержслужби К.Ващенка, під час його голосування за пана Скопича, який є його заступником і непрямим підлеглим Прем’єр-міністра.

Другий, що інша кандидатка (Н.Корчак) була пов’язана з Прем’єр-міністром і Міністром юстиції (була їх викладачкою) і, таким чином, не зможе розглядатися як безсторонній і незалежний член НАЗК. Третій - це  зрив публічних домовленностей, в рамках який пан К. Ващенко обіцяв підтримати членом НАЗК Ф. Веніславського. Однак, всупереч публічних домовленностей не дотримався своїх обіцянок».

За словами Тарана, працівники Міністерства Юстиції пообіцяли внести відповідні зауваження у фінальний протокол і надати на розгляд членам конкурсної комісії. Проте вже за кілька годин, в обхід секретаря та членів комісії, протокол без обіцяних правок був переданий до Кабінету Міністрів.

Таким чином, було порушено пункти 11 і 12 Регламенту про Конкурсну комісію. Зокрема, пункт 11, який говорить, що протокол має містити обґрунтування рішення та його зміст, чого не було зроблено.

А також пункт 12, який говорить що Протокол засідання конкурсної комісії підписується присутніми на її засіданні членами конкурсної комісії. Член Конкурсної комісії В. Сущенко вже зробив публічну заяву, що не підписував протокол.

В зв’язку з цими порушеннями Віктор Таран просить відкликати його підпис як секретаря конкурсної комісії, а сам протокол вважати недійсним.

«Подібні дії з боку окремих працівників Мін’юсту підривають довіру до НАЗК у суспільстві в цілому. Тому повідомляю Вас, про відкликання свого підпису з протоколу засідання та прошу Вас винести питання на засідання КМУ про скасування постанови про затвердження складу НАЗК», - йдеться у заяві Тарана.

Рекомендуємо прочитати

Из Львова начали вывозить мусор

Во Львове возобновились работы по вывозу мусора....

Це може бути цікавим

Во Львове нашли единственный чистый от мусора микрорайон. Возле дома Садового

Пока весь Львов тонет в мусоре и, чуть ли не каждый день, городской председатель призывает центральную власть ввести чрезвычайное положение, вблизи дома, где прожи....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....