МОЗ обрало своїм постачальником завод міністра часів Януковича

Міністерство охорони здоров’я 7 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Фармацевтичний завод «Біофарма» на постачання 436 443 мг діючої речовини соматропіну на 22,25 млн грн.

Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», пише видання Наші гроші.

Зазначається, що постачальником обрано завод «Біофарма» Костянтина Єфименка – міністра інфраструктури часів Януковича. При цьому з невідомих причин первісна заявка фірми на розкритті пропозицій коштувала 28,09 млн грн. А дві компанії з шести учасників пропонували гормон дешевше від «Біофарми»: «Медфарком-Центр» – за 24,28 млн грн. і «Бадм-Б» – за 22,78 млн грн.

соматропін-протокол-300x213

Однак МОЗ акцептував пропозицію саме «Біофарми». При цьому в акцепті було вказано, що заявка компанії коштує вже 22,25 млн грн., що менше від усіх інших пропозицій.

У звіті про закупівлю вказано, що «Біофарма» допустила у своїй заявці арифметичну помилку, яку і було виправлено.

Виправлення відбулось не 12 жовтня у день розкриття пропозицій, а лише через тиждень 19 жовтня. Інформація про це оприлюдена у рішенні АМКУ по скарзі «Медфарком-центру». Фірма заявила, що лише з акцепту дізналась про зниження вартості заявки «Біофарми». І на думку «Медфаркому» зниження заявки на суму майже 6 млн грн. (з 28 089 471,48 грн до 22 254 228,57 грн.) виключає можливість арифметичної помилки і дає підстави вважати, що «Біофарма» змінила свою ціну після розкриття пропозицій. А це є порушенням закону.

МОЗ на це відповів, що «Біофарма» у своїй пропозиції ифрмаи вказала, що пропонує соматропін по 64,36 грн, а літерами прописом вказала «50 гривень, 99 копійок». МОЗ виявив це 19 жовтня і звернувся до «Біофарми» за дозволом виправити «арифметичну помилку». Фірма погодилась і її заявка відразу стала дешевшою від найближчого конкурента «Бадм-Б» на 2%.

При цьому у «ВДЗ» не оприлюднено сканованої пропозиції «Біофарми», у якій би було чітко вказано на розбіжності у написанні.

У випадку, якщо МОЗ тепер не дозволить компанії Єфіменка підняти ціну на соматропін, то тендерна вартість препарату буде найнижчою за останні роки.

Зазначається, що гормон росту соматропін замовлено по 50,99 грн., або $2,2 за міліграм. В грудні 2014 року у цієї ж «Біофарми» замовляли по 51,44 грн., або $3,1, а в  жовтні 2014 року «Медфарком-центр» - по 51,00 грн., або $3,9.

Однак за часів Януковича цей препарат купували ще дорожче. Наприклад, посередницька фірма «Старвайс Фарм» в 2011 році продала міністерству соматропін по 79,65 грн., або $10 за міліграм.

Читайте також: Кордони Чернігівщини та Харківщини захистять від РФ стіною

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Известный актер разводится после 17 лет брака

Известный актер Бен Стиллер подал на развод со своей женой Кристин Тейлор....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Чубаров: Украина вернет Крым раньше, чем этого хотели бы в Кремле

Мы вернемся в Крым – иначе и быть не может, считает председатель Меджлиса крымскотатарского народа Рефат Чубаров....