«Криворіжсталь» замовчує обсяг скорочень. Робітники перекрили дорогу

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'

11 грудня ц.р. працівники криворізького металургійного комбінату «АрселорМіттал» вийшли на протест. Приводом для невдоволення стали плани масових скорочень, озвучені власником підприємства – індійською компанією Mittal Steel. Мітингувальники тимчасово заблокували проїжджу частину, вимагаючи відмовитися від скорочень. Про це Соцпорталу повідомили активісти «Соціального руху».

\r\n

«Починаючи з 2016 року зі складу комбінату збираються вивести в аутсорсинг всі непрофільні спеціальності, тобто всіх, хто не бере участі у випуску продукції. А це близько 15 тисяч осіб, майже кожен другий, включаючи сталеварів, вальцювальників, горнових доменних печей та інших, – розповідає голова профспілки працюючої молоді Павло Бардашов. – Це означає, що вони будуть виконувати ту ж роботу, що і зараз, але ніякої «соціалки» у людей вже не буде. Стаж, путівки, лікарняні зникнуть. Захворювання цих людей не вважатимуться професійними. Три дитячі табори, два пансіонати, профілакторій «Джерело» та багато іншого, що обслуговує зараз трудові колективи, просто продадуть».

\r\n\r\n

Профспілковий лідер вважає, що виведення в аутсорсинг, призведе до істотного погіршення добробуту робітників, оскільки фірми-підрядники укладатимуть угоди з «АрселорМіттал» шляхом тендерної процедури, намагаючись здешевити послуги за рахунок зарплат персоналу. «Всі керівники структурних підрозділів згідно з наказом №1296 щодо передачі непрофільних підрозділів підприємства іншим приватним фірмам вже подали списки професій і кількість людей, які будуть виведені з штату. Конкретні цифри замовчуються, щоб уникнути соціального вибуху. Єдина можливість завадити їх планам – це кожному на своєму робочому місці переконувати людей виходити на акції протесту», – впевнений Павло Бардашов.

\r\n

За словами протестувальників, місцева влада відмовляються вступати в конфлікт, на тій підставі, що «АрселорМіттал» приватне, а не комунальне підприємство і можливості вплинути на його політику немає. Однак робітники впевнені, що скорочення і зменшення заробітної плати позначиться на доходах всього населення Кривого Рогу, а не тільки сім\'ях співробітників комбінату. «Торговці на ринках кажуть: «Швидше б робітникам видали 13-ту зарплату, ось тоді почнеться торгівля». Перед зарплатою вони завжди дуже сильно підвищують ціни, знають, що ми будемо витрачатися. Криворіжсталь величезне підприємство і якщо буде погано нам, погано буде всьому місту, тому це не лише наша проблема», – вважає робітник Арселору Євген Федун.

\r\n

Профспілкові активісти заявили, що на підприємстві створюється координаційний комітет покликаний об\'єднати всі незалежні профспілки Криворіжсталі і посилити акції протесту.

\r\n

Читайте також: Криворізькі шахтарі протестують проти низьких зарплат і приниження гідності на «Євраз Суха Балка»

Рекомендуємо прочитати

Омелян ответил гендиректору "Борисполя" по Ryanair

Министр инфраструктуры Владимир Омелян выступает против того, чтобы на данном этапе самолеты бюджетных авиакомпаний, в том числе ирландской Ryanair, летали в аэропорт "Антонов" в поселке городского типа Гостомель под Киевом....

Це може бути цікавим

Політик: Мартиненко - головний касир Яценюка і Народного Фронту

Мартиненко - головний касир Яценюка і Народного Фронту....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Трамп назвал Ле Пен самым сильным претендентом на пост президента Франции

Марин Ле Пен является наиболее сильным претендентом на пост президента Франции....