«Нафтогаз» готовий викуповувати нафту, від якої відмовився Коломойський

«Нафтогаз» готовий викуповувати нафту, від якої відмовився Коломойський

НАК «Нафтогаз» і «Укртранснафта» згодні гарантувати прокачування не викупленої «Укрнафтою» нафти на експорт для будь-яких можливих покупців.

Про це йдеться в матеріалі директора «Консалтингової групи А-95″ Сергія Куюна на ZN.UA.

«Скільки заробив «Приват» на скуповуваній за заниженими цінами нафті «Укрнафти»? Здавалося б, при чому тут «Укртранснафта»? Справа в тім, що вона була частиною вибудуваної системи відважування від аукціонів з продажу української нафти «чужинців», — зазначає Куюн.

Експерт зазначає, що у 2009 році деякі аукціони проходили за ціною, яка була у чотири рази нижче за ринкову. Однак ніхто, крім «приватівських» структур, не викуповував цю нафту і не відправляв її на експорт.

«Тому, що всі знали: навіть якщо комусь вдасться потрапити на аукціон, згодом «Укртранснафта» ніколи не прокачає цю нафту за заявкою «не того» покупця і тим більше не перевалить в порту», — пише він.

«За роки роботи «приватівського» менеджменту всі на ринку отримали чіткий посил — «Укрнафта» буде відвантажувати нафту тільки своїм. УМВБ, де відбуваються торги, створить всі необхідні перешкоди для того, щоб хтось не потрапив з боку. Так, аукціони стали формальністю, але вони формують об’єктивну ринкову ціну», — пояснило ситуацію джерело в Аукціонному комітеті.

Починаючи з 2007 року «приватівці» використовували кілька схем з метою отримання заниженої ціни, пише видання.

Це і внесення змін до регламенту торгів, і махінації з біржовими вимогами, і змінні умови поставок — все це було спрямовано на умертвіння бажання будь-кого купувати цю нафту.

Для цього, зокрема, на родовищах «Укрнафти» були демонтовані наливні залізничні естакади, а відвантаження по трубопроводу велася виключно на заводи «Привату», куди чужинцям вхід заборонено.

Виправити ситуацію вдалося лише у поточному році, ліквідувавши 15-відсоткову знижку, виключивши з Аукціонного комітету представників «Укрнафти», які часто зривали або дестабілізували роботу цього органу, пише Куюн.

Читайте також: У Латвії оштрафували філію ПриватБанку на 2 млн євро



загрузка...

Читайте також

Коментарі