Криворізькі шахтарі протестують проти низьких зарплат і приниження гідності на «Євраз Суха Балка»

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n

Шахтарі Кривого Рогу вимагають націоналізації «Євраз Суха Балка» через порушення порушення трудових прав і приниження гідності, а також готуються до страйку. 10 грудня 2015 року, в міжнародний день прав людини, Незалежна профспілка гірників України вийшла на попереджувальний мітинг біля стін адміністрації підприємства, повідомили Соцпорталу активісти \"Соціального руху\" .

\r\n

За словами робітників, дирекція, що представляє російського олігарха Романа Абрамовича, систематично порушує трудові та громадянські права трудового колективу. Співробітники приватної охоронної фірми «Інтерлок» практикують обшуки і огляд особистих речей шахтарів. На підприємстві встановлюються камери відеоспостереження. «Суха Балка» все більше перетворюється на «зону» суворого режиму», – зазначає лідер Незалежної профспілки гірників України у Кривому Розі Юрій Самойлов.

\r\n

Керівництво підприємства не виділяє гроші на модернізацію обладнання. Гірники змушені купувати засоби індивідуального захисту за власний рахунок, а дирекція відмовляється закуповувати в необхідних обсягах елементи перекриття, що захищають шахтарів від обвалу, зазначають в НПГУ.

\r\n

Повідомляється, що незважаючи на інфляцію, підвищення заробітної плати не відбулося. Часто людям затримують виплату понаднормових і премій. Лише невелика кількість гірників виходить на мітинги, що пояснюється систематичними репресіями. «Вони переглядають відео з акцій і всіх учасників намагаються поступово «витиснути» з підприємства. Викликають в кабінети, криють матом, тиснуть морально. Люди боятися «світити» свої обличчя», – розповідає профспілковий активіст Сергій Барабашук.

\r\n

До акції приєдналися активісти оргкомітету партії «Соціальний рух» і руху «Автономний опір». «У своїй боротьбі з всевладдям власників, робітники України не можуть розраховувати на олігархічний парламент. Єдині, хто може провести націоналізацію і поставити стратегічні галузі економіки під контроль суспільства – це самі робітники. Ми докладемо всі сили, що б профспілки і ліві організації Європи проявили солідарність і вийшли з акціями протесту до офісів «Євразу» у своїх країнах», – заявив активіст «Соціального руху» Федір Устинов.

\r\n

Робітники ухвалили резолюцію, в якій вимагають від Президента України Петра Порошенка повернути «Євраз Суха Балка» у державну власність. Шахтарі ще раз підтвердили, що як тільки буде проведена вся необхідна юридична підготовка, вони оголосять страйк.

Рекомендуємо прочитати

В России выпустили линию футболок с Путиным на женской груди

В России выпустили откровенные патриотические футболки с изображением президента РФ Владимира Путина и картой страны....

Це може бути цікавим

Эпатажная украинская писательница выпускает новую книгу для детей

Известная украинская писательница Ирена Карпа выпустит новую книгу для детей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Немецкий журналист развенчал главные мифы российской пропаганды об Украине

История Крыма и современные события в Украине – таковы основные темы среди самых популярных мифов Кремля, – считает известный журналист Борис Райтшустер....