Криворізькі шахтарі протестують проти низьких зарплат і приниження гідності на «Євраз Суха Балка»

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n

Шахтарі Кривого Рогу вимагають націоналізації «Євраз Суха Балка» через порушення порушення трудових прав і приниження гідності, а також готуються до страйку. 10 грудня 2015 року, в міжнародний день прав людини, Незалежна профспілка гірників України вийшла на попереджувальний мітинг біля стін адміністрації підприємства, повідомили Соцпорталу активісти \"Соціального руху\" .

\r\n

За словами робітників, дирекція, що представляє російського олігарха Романа Абрамовича, систематично порушує трудові та громадянські права трудового колективу. Співробітники приватної охоронної фірми «Інтерлок» практикують обшуки і огляд особистих речей шахтарів. На підприємстві встановлюються камери відеоспостереження. «Суха Балка» все більше перетворюється на «зону» суворого режиму», – зазначає лідер Незалежної профспілки гірників України у Кривому Розі Юрій Самойлов.

\r\n

Керівництво підприємства не виділяє гроші на модернізацію обладнання. Гірники змушені купувати засоби індивідуального захисту за власний рахунок, а дирекція відмовляється закуповувати в необхідних обсягах елементи перекриття, що захищають шахтарів від обвалу, зазначають в НПГУ.

\r\n

Повідомляється, що незважаючи на інфляцію, підвищення заробітної плати не відбулося. Часто людям затримують виплату понаднормових і премій. Лише невелика кількість гірників виходить на мітинги, що пояснюється систематичними репресіями. «Вони переглядають відео з акцій і всіх учасників намагаються поступово «витиснути» з підприємства. Викликають в кабінети, криють матом, тиснуть морально. Люди боятися «світити» свої обличчя», – розповідає профспілковий активіст Сергій Барабашук.

\r\n

До акції приєдналися активісти оргкомітету партії «Соціальний рух» і руху «Автономний опір». «У своїй боротьбі з всевладдям власників, робітники України не можуть розраховувати на олігархічний парламент. Єдині, хто може провести націоналізацію і поставити стратегічні галузі економіки під контроль суспільства – це самі робітники. Ми докладемо всі сили, що б профспілки і ліві організації Європи проявили солідарність і вийшли з акціями протесту до офісів «Євразу» у своїх країнах», – заявив активіст «Соціального руху» Федір Устинов.

\r\n

Робітники ухвалили резолюцію, в якій вимагають від Президента України Петра Порошенка повернути «Євраз Суха Балка» у державну власність. Шахтарі ще раз підтвердили, що як тільки буде проведена вся необхідна юридична підготовка, вони оголосять страйк.

Рекомендуємо прочитати

У 2017 році планують відновити понад 2 тисячі кілометрів доріг

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розповів, що в планах відомства відновити більше 2 тис....

Це може бути цікавим

В Україні вшанували загиблу під час сутичок в США

11 та 12 серпня у місті Шарлотсвілль в США відбулися протести «білих націоналістів» та контр-протести, на які вийшли місцеві мешканці....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Білоруська авіакомпанія планує відкриття рейсу в Херсон

Білоруська авіакомпанія Белавія планує відкрити регулярний рейс Мінськ - Херсон....