Україна зменшила енергозалежність від Росії — міністр

Україна зменшила енергозалежність від Росії — міністр

Україна зменшила залежність від постачання енергоресурсів з Російськой Федерації. Про це сьогодні під час публічного звіту членів Уряду щодо виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає РБК-Україна.

«Багато хто каже, що ми зараз стали більш залежними від Росії. Не погоджуюсь. В 2014 році ми купували 14 млрд кубометрів газу в Росії, в цьому році — менше 6 млрд», — повідомив він.

 Окрім цього, за його словами, у 2016 році Україна отримає до 40% ядерного палива з європейського напрямку.

«Ядерне паливо для якого в принципі враховуючи технологію досить мало альтернатив всеж таки підписали договір з Westinghouse підписали договір із Areva і вже на сьогодні диверсифіковуємо. Протягом 2016 40% ядерного палива буде завезене із європейського напрямку», — зазначив Демчишин.

«Закуповували в минулому році 2 млн тонн (вугілля) в РФ, в цьому — менше 600 тис.», — констатував Демчишин.

«І паралельно нарощуємо постачання з ПАР. В минулому році купили 400 тис тон, в цьому році вже 800 тис і вугілля розвантажується. Це дає нам впевненість в тому, що ми пройдемо цей опалювальний рік без ексцесів, не залежно, що нам говоритиме РФ, незалежно від тих блокад, які нам доводиться вирішувати кожного дня», — заявив голова Міненерго.

Читайте також: До України привезли 170 тисяч тонн вугілля з ПАР

 загрузка...

Читайте також