ТОП-10 найболючіших корупційних проблем українців

9 грудня під час Міжнародного дня боротьби з корупцією експерти неурядової організації Transparency International Україна спільно з УДППЗ «Укрпошта» озвучили 10 найболючіших корупційних проблем українців. Опитування проводилось протягом листопада 2015 року, також були проаналізовані звернення викривачів корупції в рамках кампанії «Вони б не мовчали». З приводу кожної проблеми неурядові експерти надіслали «лист щастя» відповідному органу влади у спеціальному антикорупційному конверті, який презентувала «Укрпошта».

Transparency International Україна з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією оригінальним чином привернула увагу громадян до проблем протидії корупції. В цей день, під час видовищної сучасної вистави «Вони б не мовчали», Леся Українка та Григорій Сковорода закликали українців не підтримувати корупцію, а викривати її. Для того, аби повідомлень про корупцію ставало дедалі більше, ТІ Україна спільно з УДППЗ «Укрпошта» випустили спеціальний немаркований конверт, присвячений антикорупційному дню. А за результатами перших повідомлень про корупційні злочини, виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара та директор з маркетингу та комунікацій УДППЗ «Укрпошта» Олена Юрковська озвучили ТОП-10 найболючіших корупційних проблем. Нагадаємо, що ці дані збиралися протягом листопада, також було проаналізовано звернення викривачів у рамках кампанії «Вони б не мовчали».  На жаль, за статистикою звернень продовжує лідирувати освіта. Сам ТОП-10 найболючіших проблем виглядає наступним чином:

  1. Корупція у навчальних закладах (викладачі продовжують вимагати хабарі у студентів, в садочках і школах – побори на ремонти ті інші «необхідні заходи»);
  2. Корупція під час оформлення документів на землю (під час приватизації та виділення земельних ділянок);
  3. Благодійні внески в лікарнях, стягування плати за безкоштовні послуги;
  4. Корупція при призові у військкоматах (відсутність єдиного електронного реєстру призовників дозволяє продавати «справи»);
  5. Зайві платежі при оформленні закордонних паспортів;
  6. Корупція в житлово-комунальній сфері (зокрема, при підключенні автономного опалення);
  7. Корупція в судах;
  8. Корупція в правоохоронних органах (зокрема, нарікання на непрозорість переатестації правоохоронців та прокурорів);
  9. Корупція при перетині кордону в зоні АТО (хабарі за вантажі та позачерговий проїзд);
  10. Корупція в податковій, на митниці.

З приводу кожного болючого питання громадські антикорупціонери надіслали офіційне звернення до відповідного органу влади з вимогою розслідування конкретних проблем, називаючи їх, але не розголошуючи імена інформаторів. Тож «листи щастя» отримають: Міністерство освіти, Держгеокадастр, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство оборони та Міністр внутрішніх справ, Мінрегіонбуд, Національне антикорупційне бюро, Служба безпеки України, Державна фіскальна служба.

Як зазначив виконавчий директор ТІ Україна Олексій Хмара: «Хоча від початку Революції Гідності минуло вже два роки, нажаль, корупційні проблеми лишилися майже тими ж. Але змінилися самі українці – сьогодні вони готові повідомляти про корупцію і викривати її. Створення нових антикорупційних органів надихає і дозволяє сподіватися, що вперше в Україні боротьба з корупцією розпочнеться не лише на папері та у палких промовах. Саме тому ми, як громадські експерти та активісти, підготували детальні описи зібраних нами проблем та передали їх у відповідні держоргани, в тому числі – в Національне антикорупційне бюро. За кожним з цих питань ТІ Україна вимагає розслідування та результату».

Для того, аби повідомлень про корупцію ставало дедалі більше, УДППЗ «Укрпошта» підтримала соціальну ініціативу ТІ Україна та випустила з нагоди Міжнародного антикорупційного дня спеціальний немаркований конверт «Не для хабарів!». Починаючи з 9 грудня, цей конверт можна буде придбати у всіх поштових відділеннях України. «За допомогою розгалуженої мережі наших відділень, ми хочемо достукатися до кожного українця і закликати його не потурати корупції, - розповіла директор з маркетингу та комунікацій УДППЗ «Укрпошта» Олена Юрковська, - адже зміни розпочинаються з кожного з нас. І кожен, знаходячись на своєму місці, може досить ефективно протидіяти корупції».

А як саме протидіяти корупції на своєму місці розповіли під час відкритої лекції в НауКМА експерти ТІ Україна – Олексій Хмара та Ярослав Юрчишин. Всі зацікавлені отримали дієві інструменти протидії, юридичні поради, антикорупційну інфографіку, а найактивніші були нагороджені антикорупційними призами.

Заходи відбулися за підтримки Федеративної республіки Німеччина.

Рекомендуємо прочитати

Найден очень простой способ защититься от вируса Petya

Специалисты Symantec опубликовали рекомендации по защите компьютера от заражения вирусом-вымогателем Petya, который 27 июня атаковал компании по всему миру....

Це може бути цікавим

У центрі Києва вкладники «Михайлівського» побилися з поліцією

У центрі Києва під Адміністрацією президента протестують близько сотні вкладників банку «Михайлівський»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Один із найбільших провайдерів відключив телеканали групи "Інтер"

Телекомунікаційна група "Тріолан" припинила ретрансляцію телевізійних каналів групи "Інтер"....