Учений знайшов ще один портрет під Моною Лізою

Під зображенням Мони Лізи роботи Леонардо да Вінчі знайдено ще одне портретне зображення. З такою заявою виступив французький вчений-дослідник Паскаль Котт, який витратив більше 10 років на вивчення славнозвісного полотна, повідомляє "Бі-бі-сі".

Котт, засновник компанії Lumiere Technology, використовував у своїх дослідженнях технологію відбитого світла - так звану технологію посилення шарів (Layer amplification method), яка полягає в направленні спалахів світла на зображення і запису відображення цих спалахів на камеру. Ці дані, стверджує Котт, дозволяють визначити, чи є додаткові зображення між шарами фарби на полотні.

На думку Котта, під звичним зображенням Мони Лізи є зображення справжнього Лізи, а всім відомий портрет - це зображення іншої жінки. "Вона була абсолютно не схожа на сьогоднішню Мону Лізу. Це не та ж сама жінка", - заявив він.

За останні півстоліття картину кілька разів детально досліджували вчені, у тому числі за допомогою інфрачервоного випромінювання і мультиспектрального сканування. Проте професор Котт стверджує, що його метод дозволяє глибше проникати в структуру живописного полотна.

"Отримані результати спростовують безліч міфів і назавжди змінять наше сприйняття шедевра Леонардо", - заявив учений.

У французькому Луврі, в якому зберігається картина да Вінчі, відмовилися коментувати цю заяву.

Передбачається, що Леонардо працював над полотном з 1503 по 1 517 роки, коли жив у Флоренції і у Франції. Довгий час серед мистецтвознавців йшли дебати про те, хто ж зображений на портреті. Згідно з найбільш поширеною версією, художник намалював Лізу Герардіні, дружину флорентійського торговця шовком.

Рекомендуємо прочитати

Росія створила міф, що її програмне забезпечення незамінне, - експерт

Під час прес-сніданку з "Батьківщиною", 18....

Це може бути цікавим

Стали відомі лауреати щорічної премії "Українська книжка року"

Президент України Петро Порошенко підписав указ про присудження щорічної премії "Українська книжка року"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Колишні власники "ПриватБанку" можуть оскаржити націоналізацію - ЗМІ

Оскільки інформація Нацбанку України про те, що "ПриватБанк" видавав кредити пов'язаним з ним особам, не знайшла підтвердження, то колишні власники можуть оскаржити рішення про націоналізацію банку....