Учений знайшов ще один портрет під Моною Лізою

Під зображенням Мони Лізи роботи Леонардо да Вінчі знайдено ще одне портретне зображення. З такою заявою виступив французький вчений-дослідник Паскаль Котт, який витратив більше 10 років на вивчення славнозвісного полотна, повідомляє "Бі-бі-сі".

Котт, засновник компанії Lumiere Technology, використовував у своїх дослідженнях технологію відбитого світла - так звану технологію посилення шарів (Layer amplification method), яка полягає в направленні спалахів світла на зображення і запису відображення цих спалахів на камеру. Ці дані, стверджує Котт, дозволяють визначити, чи є додаткові зображення між шарами фарби на полотні.

На думку Котта, під звичним зображенням Мони Лізи є зображення справжнього Лізи, а всім відомий портрет - це зображення іншої жінки. "Вона була абсолютно не схожа на сьогоднішню Мону Лізу. Це не та ж сама жінка", - заявив він.

За останні півстоліття картину кілька разів детально досліджували вчені, у тому числі за допомогою інфрачервоного випромінювання і мультиспектрального сканування. Проте професор Котт стверджує, що його метод дозволяє глибше проникати в структуру живописного полотна.

"Отримані результати спростовують безліч міфів і назавжди змінять наше сприйняття шедевра Леонардо", - заявив учений.

У французькому Луврі, в якому зберігається картина да Вінчі, відмовилися коментувати цю заяву.

Передбачається, що Леонардо працював над полотном з 1503 по 1 517 роки, коли жив у Флоренції і у Франції. Довгий час серед мистецтвознавців йшли дебати про те, хто ж зображений на портреті. Згідно з найбільш поширеною версією, художник намалював Лізу Герардіні, дружину флорентійського торговця шовком.

Рекомендуємо прочитати

Коли обмежать міграцію європейців до Великобританії

Європейцям стане важче іммігрувати до Великої Британії з березня 2019 року....

Це може бути цікавим

"Файне місто": Музика вільних людей

Поблизу Тернополя на території іподрому пройшов 5-ий ювілейний фестиваль "Файне Місто" 2017....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У центрі Києва через заходи до річниці хрещення Русі обмежать рух транспорту

У центральній частині Києва буде обмежено рух усіх видів транспортних засобів....