Банкіри назвали пріоритетних позичальників

Для невеликих банків кредитування малого та середнього бізнесу є стратегічним і пріоритетним у наступному році, заявили банкіри під час круглого столу "Стан банківського бізнесу в 2015 році. Малий та середній бізнес".

При цьому вони зможуть виконувати вимогу Національного банку щодо диверсифікації ризиків, передбачене поділом банків на кластери, повідомляє FinClub.net.

"Кредитування МСБ - це можливість сформувати низькоризиковий диверсифікований кредитний портфель, який дозволить банку також утримувати необхідну маржу прибутковості», - зазначила член наглядової ради банку "Глобус" Олена Дмитрієва.

Учасники ринку підкреслюють, що кредитування МСБ - один з найважливіших факторів для розвитку економіки країни. Це дозволить збільшити зайнятість населення і наблизитися до європейських норм, де МСБ становить 60-75% ВВП (в Україні - менше 5%).

«Один виданий кредит в середньому додає одне робоче місце, що сприяє виходу бізнесу позичальника «з тіні», - говорить голова правління Банку Михайлівський Ігор Дорошенко, - Банки, які працюють в МСБ - більш надійні і стабільні, ніж банки, які сконцентровані на корпоративному бізнесі». За його словами, приріст кредитного портфеля банку в 2016 році може скласти 300%.

Банкіри очікують підтримки Кабміну, який має відновити галузеві програми з фінансування реальних секторів економіки.

«Уряд повинен робити кроки, щоб розробляти умови компенсації, стимулювання кредитування банками - це можуть бути держзакупівлі, компенсація відсоткових ставок. Зараз ми не маємо жодної реальної програми", - зазначає директор Центру економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс» Сергій Мамедов.

Рекомендуємо прочитати

В Великобритании запретят бензиновые автомобили

Власти Соединенного Королевства приступили к рассмотрению законопроекта о запрете на выпуск автомобилей на бензине и дизельном топливе....

Це може бути цікавим

Між ватажками терористів Плотницьким і Захарченком назріває конфлікт

В умовах зменшення обсягів фінансування РФ так званих “народних республік” спостерігається подальше зростання протиріч між очільниками “ДНР” та “ЛНР”....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Російські пранкери розіграли міністра енергетики США, назвавшись Гройсманом

Міністр енергетики США Рік Перрі обговорював розширення експорту вугілля в Україну та інші питання енергетики під час тривалої телефонної розмови з російським пр....