Банкіри назвали пріоритетних позичальників

Для невеликих банків кредитування малого та середнього бізнесу є стратегічним і пріоритетним у наступному році, заявили банкіри під час круглого столу "Стан банківського бізнесу в 2015 році. Малий та середній бізнес".

При цьому вони зможуть виконувати вимогу Національного банку щодо диверсифікації ризиків, передбачене поділом банків на кластери, повідомляє FinClub.net.

"Кредитування МСБ - це можливість сформувати низькоризиковий диверсифікований кредитний портфель, який дозволить банку також утримувати необхідну маржу прибутковості», - зазначила член наглядової ради банку "Глобус" Олена Дмитрієва.

Учасники ринку підкреслюють, що кредитування МСБ - один з найважливіших факторів для розвитку економіки країни. Це дозволить збільшити зайнятість населення і наблизитися до європейських норм, де МСБ становить 60-75% ВВП (в Україні - менше 5%).

«Один виданий кредит в середньому додає одне робоче місце, що сприяє виходу бізнесу позичальника «з тіні», - говорить голова правління Банку Михайлівський Ігор Дорошенко, - Банки, які працюють в МСБ - більш надійні і стабільні, ніж банки, які сконцентровані на корпоративному бізнесі». За його словами, приріст кредитного портфеля банку в 2016 році може скласти 300%.

Банкіри очікують підтримки Кабміну, який має відновити галузеві програми з фінансування реальних секторів економіки.

«Уряд повинен робити кроки, щоб розробляти умови компенсації, стимулювання кредитування банками - це можуть бути держзакупівлі, компенсація відсоткових ставок. Зараз ми не маємо жодної реальної програми", - зазначає директор Центру економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс» Сергій Мамедов.

Рекомендуємо прочитати

Сдался: киевляне выбросили новогоднюю елку 17 августа

В Киеве на Оболони сфотографировали порыжевшую и "полысевшую" елку, приставленную к мусорному баку....

Це може бути цікавим

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....