Для невеликих банків кредитування малого та середнього бізнесу є стратегічним і пріоритетним у наступному році, заявили банкіри під час круглого столу «Стан банківського бізнесу в 2015 році. Малий та середній бізнес».

При цьому вони зможуть виконувати вимогу Національного банку щодо диверсифікації ризиків, передбачене поділом банків на кластери, повідомляє FinClub.net.

«Кредитування МСБ — це можливість сформувати низькоризиковий диверсифікований кредитний портфель, який дозволить банку також утримувати необхідну маржу прибутковості», — зазначила член наглядової ради банку «Глобус» Олена Дмитрієва.

Учасники ринку підкреслюють, що кредитування МСБ — один з найважливіших факторів для розвитку економіки країни. Це дозволить збільшити зайнятість населення і наблизитися до європейських норм, де МСБ становить 60-75% ВВП (в Україні — менше 5%).

«Один виданий кредит в середньому додає одне робоче місце, що сприяє виходу бізнесу позичальника «з тіні», — говорить голова правління Банку Михайлівський Ігор Дорошенко, — Банки, які працюють в МСБ — більш надійні і стабільні, ніж банки, які сконцентровані на корпоративному бізнесі». За його словами, приріст кредитного портфеля банку в 2016 році може скласти 300%.

Банкіри очікують підтримки Кабміну, який має відновити галузеві програми з фінансування реальних секторів економіки.

«Уряд повинен робити кроки, щоб розробляти умови компенсації, стимулювання кредитування банками — це можуть бути держзакупівлі, компенсація відсоткових ставок. Зараз ми не маємо жодної реальної програми», — зазначає директор Центру економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс» Сергій Мамедов.загрузка...

Читайте також

Коментарі