Банкіри назвали пріоритетних позичальників

Для невеликих банків кредитування малого та середнього бізнесу є стратегічним і пріоритетним у наступному році, заявили банкіри під час круглого столу "Стан банківського бізнесу в 2015 році. Малий та середній бізнес".

При цьому вони зможуть виконувати вимогу Національного банку щодо диверсифікації ризиків, передбачене поділом банків на кластери, повідомляє FinClub.net.

"Кредитування МСБ - це можливість сформувати низькоризиковий диверсифікований кредитний портфель, який дозволить банку також утримувати необхідну маржу прибутковості», - зазначила член наглядової ради банку "Глобус" Олена Дмитрієва.

Учасники ринку підкреслюють, що кредитування МСБ - один з найважливіших факторів для розвитку економіки країни. Це дозволить збільшити зайнятість населення і наблизитися до європейських норм, де МСБ становить 60-75% ВВП (в Україні - менше 5%).

«Один виданий кредит в середньому додає одне робоче місце, що сприяє виходу бізнесу позичальника «з тіні», - говорить голова правління Банку Михайлівський Ігор Дорошенко, - Банки, які працюють в МСБ - більш надійні і стабільні, ніж банки, які сконцентровані на корпоративному бізнесі». За його словами, приріст кредитного портфеля банку в 2016 році може скласти 300%.

Банкіри очікують підтримки Кабміну, який має відновити галузеві програми з фінансування реальних секторів економіки.

«Уряд повинен робити кроки, щоб розробляти умови компенсації, стимулювання кредитування банками - це можуть бути держзакупівлі, компенсація відсоткових ставок. Зараз ми не маємо жодної реальної програми", - зазначає директор Центру економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс» Сергій Мамедов.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

В Словакии создали огромный раздвижной тяжелый щит для полиции

Словацкая компания Bozena разработала новый мобильный комплекс, который может использоваться полицейскими для подавления массовых беспорядков....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Реконструкція "Лівобережної": жахливий ремонт за мільйон доларів

Олексій Соболєв зазначив, що ремонт робило ТОВ ЕНЕРГОДАРБУДМЕХАНІЗАЦІЯ і обійшовся він аж в 1 млн доларів США....