У наступному році на обслуговування боргів Україна витратить 4,4% ВВП

У наступному році на обслуговування боргів Україна витратить 4,4% ВВП

Міністр фінансів Наталя Яресько заявила, що в 2016 році на обслуговування боргів Україна витратить близько 4,4% ВВП або 99 млрд гривень. Про це вона сказала в інтерв’ю ЛігаБізнесІнформ.

За її словами, бюджет-2016 будується на декількох ідеях. «У держави має бути достатньо грошей, щоб профінансувати пріоритетні, життєво необхідні для країни речі», — каже міністр.

«Друга ідея — в Україні надзвичайно високі держвитрати щодо ВВП, і вони повинні скорочуватися. І третє — ми повинні вписатися в запланований дефіцит 3,7% ВВП», — сказала Яресько.

За словами міністра, пріоритетними витратами країни є соціальні витрати і пенсії.

«Пріоритет також — підвищити соцстандарти для найменш забезпечених верств населення на рівень інфляції, тобто на 12%. Підвищення заплановано в два етапи — 1 травня і 1 грудня», — заявила вона.

«Другий блок — захист країни. Те, що Україна виділятиме на ці потреби суму, рівну 5% ВВП, — рішення коаліції і РНБО, і наша військова стратегія передбачає такий рівень фінансування», — зазначає міністр.

«Третій пріоритет — освіта і охорона здоров’я. Ще нам треба обслуговувати наші борги. Хоча ми провели реструктуризацію і зробили все можливе, щоб зменшити платежі, але сума з обслуговування боргів все одно значна — близько 4,4% ВВП, або близько 99 млрд гривень» , — підсумувала Яресько.

Читайте також: Fitch погіршив прогноз падіння ВВП до 10%загрузка...

Читайте також

Коментарі