Доповідь ФАО: Жителі сільських місцевостей Донбасу – на межі виживання

Нерегулярне харчування, міграція в пошуках роботи, кредити на оплату невідкладних потреб, розпродаж господарських товарів та транспортних засобів, забій худоби із-за відсутності кормів, скорочення посівів через нестачу насіння та добрив — це лишень декілька прикладів способів виживання тих 230 тисяч сімей, котрі зіштовхуються з труднощами, викликаними конфліктною ситуацією на сході України.   

Результати проведеного ФАО і опублікованого сьогодні дослідження стану домогосподарств в даному регіоні відображають похмуру картину нинішнього положення дрібних та сімейних фермерів в Донецькій та Луганській областях. Конфлікт, який продовжується уже більше року, привів до різкого підвищення цін на продукти харчування, паливо, транспорт, насіння, добрива, корму для тварин та інші сільськогосподарські і побутові товари. Економічний стан та відсутність надійних гарантій на безпеку знижують здатність людей до адаптації.        

«Дане дослідження забезпечило можливість всеосяжного аналізу розмірів, характеру і причин вразливості біля 700 тисяч людей на сході України» – сказав Володимир Рахманін, Заступник Генерального директора ФАО та Регіональний Представник ФАО по Європі та Центральній Азії.

Переважаюча більшість респондентів – фермери, які займаються виготовленням сільськогосподарської продукції для власного вжитку. Навіть виробники товарних сільськогосподарських культур, які мають надлишки врожаю, при продажі своєї продукції стикаються з серйозними перешкодами: відсутністю транспорту, високими цінами на паливо, відсутністю безпеки, віддаленістю від ринків та низькими ринковими цінами.       

Згідно даним дослідження розміри міграції підвищуються, а у мешканців, котрі залишаються на цих територіях, знижуються можливості прогодувати себе. 

До цього часу зовнішня поміч, надана мешканцям східної України, в основному складав прямий розподіл продуктів харчування. При проведенні дослідження були детально проаналізовані потреби дрібних фермерських господарств, необхідні для спасіння їх виробництва.

«Сімейні фермерські господарства в зоні конфлікту продемонстрували життєздатність в дуже складних умовах, але тек довго продовжуватися не може» – відмітив Фаррух Тоїров (Farrukh Toirov), експерт ФАО по реагуванню на надзвичайні ситуації в Україні. «Їм приходиться приймати тяжкі рішення, як наприклад, забій худоби, скорочення посівних територій чи міграція. В короткостроковій перспективі дані рішення можуть здатися раціональними, але безсумнівно вони матимуть серйозні наслідки».        

На думку Тоїрова, як тваринництво, так и рослинництво, як і до цього часу, будуть скорочуватись, що, в свою чергу, призведе до подальшого росту цін на продукти харчування. В результаті продовольча безпека висітиме буквально на волосині.  

Доповідь рекомендує в короткі терміни організувати поставку насіння, добрива і сільгосптехніки, корму для худоби, фуражу та тварин для відновлення поголів’я з метою підтримки подальшого виробництва товарів тваринництва. 

За власні кошти ФАО вже провела розподіл насіння картоплі, кормів, живих курчат-бройлерів серед найбільш нужденних фермерських господарств в Донецьку та Луганську. На даний момент Організація намагається розширити масштаби діяльності для того, щоби покрити більшу кількість сімей і тим самим створити для них можливості продовжити виробництво.

«Люди не повинні стати залежними від продовольчої допомоги на тій землі, на якій можна виробляти більше, ніж необхідно для забезпечення населення», – сказав Рахманін. «Ми переконані, що найбільш важлива і невідкладна необхідність – це задоволення насущних виробничих потреб постраждалого населення та стабілізація їхньої сільськогосподарської діяльності. ФАО володіє необхідним досвідом та знаннями для того, щоб надати практичної, своєчасної допомоги найбільш нужденним фермерським господарствам. Ми активно шукаємо партнерів, здатних забезпечити ресурси для підтримки наших зусиль на Україні».

Рекомендуємо прочитати

Что будет, если Трамп перестанет твитить

Аналитик компании Monness Crespi Hardt & Co Джеймс Какмак (James Cakmak) считает, что если президент США Дональд Трамп перестанет писать в Твиттер, рыночная стоимость соцсети упадё....

Це може бути цікавим

На заході країни пройдуть зливи з градом, грозами та сильним вітром

До кінця доби, 20 серпня, у восьми західних областях України суттєво погіршаться погодні умови....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....