На Заході пояснили, навіщо їм Україна

На Заході пояснили, навіщо їм Україна

Євросоюзу вигідно зближення з Україною, оскільки в іншому випадку вона може «передумати» з приводу відносин з Росією. Таку думку висловив німецький політолог, політичний радник Ради Європи Андре Хертель в інтерв’ю виданню Апостроф.

«Інтервенція іншої держави завжди допомагає швидше визначитися із зовнішньополітичними орієнтирами. Але проблема України полягає в тому, що у Заходу досі немає чітких пропозицій для Києва з приводу інтеграції в Європейський союз або НАТО. ЄС не дає ніяких сигналів, чи готові вони розглянути заявку України на членство. Те ж відбувається і з Північноатлантичним альянсом. Це, звичайно ж, створює проблему. Тому що, якщо в України не буде можливості реалізувати свої євроінтеграційні наміри, це викличе розчарування у населення «, — зазначає політолог.

«Це, у свою чергу, змусить українців замислитися над іншими варіантами зовнішньої політики, серед яких» передумати з приводу відносин з Росією і почати зближення «, а також » розвиток поодинці, незалежно від РФ і ЄС «. Тому я думаю, що для Заходу прийняття України до своїх лав буде таким же важливим, як і для України приєднатися до них. Інакше є ризик, що Україна буде існувати у своєрідній геополітичній «сірій зоні», а це може створити причини для нестабільності на континенті і нові спокуси для Росії «, — вважає Хертель.

Читайте також: Росія використає війну в Сирії в Україні, — західний експертзагрузка...

Читайте також

Коментарі