Люди працюють на процес, бо цього вимагає система, — Яресько

"Люди працюють на процес, а не результат, бо цього вимагає система". Про таке заявила Наталія Яресько на Kyiv Employer Branding & Engagement Forum минулого тижня. Протягом заходу були обговорені особливості української фінансової системи та здобутки Міністерства за останній рік.

"Ми успадкували радянську систему бюрократії і чиновництва, над якою 23 роки будували додаткові процеси і процедури. Але ми її так і не вичистили, не змінили процеси і вимоги до чиновників. Таким чином ми боремося зі старою системою, маючи нові цінності. Ми стикаємося з викликами, які до цього можливо не існували в історії незалежної країни. Але ми боремося на базі старої системи, яку поки що не було можливості вичистити, відновити і змінити," — сказала Наталія Яресько.

Також міністр фінансів зазначила: "Зараз ми чекаємо прийняття закону про державну службу – без нього я просто не маю права міняти систему в міністерстві. В бізнесі все інакше. Якщо ти частина великого підприємства за кордоном, в тебе є можливість створити свої бізнес-процеси. Державна служба у всіх країнах – це гігант, який важко рухати".

В ході проведення форуму Наталія Яресько говорила про відмінності між веденням бізнесу і роботи в політиці. Свій досвід  і головну проблему мінфіну вона описала так: "Я прийшла в уряд з командою з 10-15 своїх людей – це заступники. Вони також запросили з собою інших людей – кожен приблизно по десять чоловік. Загалом ситуація і змінилася, і ні. З одного боку, прийшли нові люди і принесли іншу атмосферу роботи. З другого, у цей рік ми більше концентрувалися на вирішенні проблем, а не кадрових питаннях. Щодня ми мусили працювати з тими коштами, які попадали у казначейство – кому заплатити пенсії, а кому заробітну платню. На все грошей не вистачало. Ми ніби вирішували, хто з людей буде першим починати протест. Зараз ми маємо кошти, щоб вчасно заплатити всі наші платежі. Тобто протягом цього року нашою метою було подолати проблеми з боргами і субсидіями, а питання персоналу стали другорядними".

Наталія Яресько також повідомила, що Міністерство фінансів планує укласти низку угод. щоб убезпечити Україну від нестачі газу: "Ми домовляємось з ЄБРР щодо трьох різних кредитних програм для «Нафтогаза» на $1 млрд. Якщо всі три будуть на місці, то ми вже ніколи не будемо перед сезоном благати профінансувати закупівлю газу. Маючи такі фінансові можливості, ми зможемо закупляти газ за найнижчою ціною – не в сезоні. Це інший підхід до закупівлі газу в Україні і вирішення питання безпеки та боргів. «Нафтогаз»  був найбільшим творцем дефіциту бюджету в країні. В наступному році він матиме дефіцит 0. А ще два роки тому мав більший, ніж державний – $10 млрд. Це величезна зміна. Очевидно, там є болісні точки, але в цілому ми міняємо систему кардинально. Посередників, які заробляють на ціні, вже немає, більше половини палива ми закуповуємо в Європі. Ми працювали над цим дев’ять місяців".

"Щодня мій to-do-list складається з 70-80 питань. Знімаєш десятку, а тим часом додається ще 15. Не тому що нічого не зроблено. Я чесно вам кажу, що за рік ми зробили дуже багато всього. Ми відійшли від краху. Фінансова система і країна у безпеці. Але ще є дуже багато викликів. 23 роки хтось працював, хтось ні, але вирішення серйозних проблем не було", - підсумувала Яресько.

За матеріалами platfor.ma.

Читайте також: Мінфін не буде різко підвищувати податки для IT-індустрії

     

Рекомендуємо прочитати

Минобороны РФ объяснило, зачем наращивает войска на юге страны

В России заявили, что вынуждены повышать боевые возможности Южного военного округа для "нейтрализации угроз национальной безопасности"....

Це може бути цікавим

Новый глава ГПСУ купил машину по цене его трех годовых зарплат

Петр Цигикал в прошлом году стал владельцем новенького кроссовера BMW X5, который обошелся чиновнику в 647 тысяч гривен....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві під час знесення ринку на Лісовій загинули тварини із зоомагазину

У Києві під час знесення ринку біля станції метро "Лісова" загинула велика кількість тварин із зоомагазину....