Росія бомбить Сирію колишньою українською зброєю

"Україна втратила стратегічні бомбардувальники та крилаті ракети, які, до речі, зараз Росія використовує в сирійській війні" , - сказав секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов. Про це повідомляє УНІАН.

За словами Турчинова, у 1994 році Україну переконували в тому, що ядерна зброя їй не знадобиться, адже гарантами її суверенітету, недоторканності кордонів та незалежності виступили такі надпотужні держави як США, Велика Британія та Росія.

В України забрали не лише ядерну зброю, але і всі носії, які могли нести не лише ядерні боєзаряди.

"Були підірвані ракетні шахти, утилізоване ракетне паливо, знищені центри управління… Україна втратила стратегічні бомбардувальники та крилаті ракети, які, до речі, зараз Росія використовує в сирійській війні", - сказав Турчинов.

За його словами, у лютому 2014 року, через 20 років після підписання меморандуму, один із підписантів - Росія - підступно напала на нашу країну, після чого розпочалась окупація Криму збройними силами РФ, а російський парламент дозволив президенту Володимиру Путіну вводити війська на територію України. При цьому Турчинов зауважив, що звернення до інших партнерів щодо забезпечення гарантій меморандуму не дало жодного захисту Україні.

"Нам ввічливо відповіли, що Будапештський меморандум – це формальний документ, він не передбачає реальних механізмів реалізації наданих гарантій. Тобто… Україну роззброїли реально, а гарантії виявилися "умовними", - сказав Турчинов.

"Нам співчували, нас підтримували політично та економічно, але стало зрозуміло, що нас ніхто не захистить, і необхідно розраховувати лише на власні сили. Навіть летальну зброю, якої нам так бракувало, особливо на першому етапі агресії, нам і досі не постачають наші партнери, не наводячи при цьому жодних реальних аргументів", - додав він.

За словам Турчинова, невиконання Будапештського меморандуму довело безглуздість роззброєння, засвідчило повну руйнацію системи колективної безпеки, перевело парадигму нового сторіччя у середньовічний формат "права сили", що створює потенційну загрозу для всіх.

Читайте також: Турчинов розповів, чому Україна зволікає з візовим режимом з РФ

Рекомендуємо прочитати

Бюджет – 2017 може недоотримати 83 млрд грн

Через такі негативні тенденції ще важливіше, аби державний бюджет був збалансований та реальний....

Це може бути цікавим

​Ведущий церемонии вручения «Оскара» отправил Трампу сообщение в Twitter

Ведущий церемонии вручения премии «Оскар» комик Джимми Киммел написал в своем Twitter сообщение президенту США Дональду Трампу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стоматолог зламала пацієнту щелепу під час видалення зубу

Стоматолог-хірург з Броварів зламала щелепу чоловіку, намагаючись видалити зуб....