Журналістка: ГПУ вибрала найслабший епізод з біографії Лукаш

Прокуратура звинувачує екс-міністра юстиції Олену Лукаш по досить слабкому епізоду, заплющивши очі на її мільйони. Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко у телепрограмі «Наші гроші».

Генпрокуратура підозрює Олену Лукаш за фактом заволодіння коштами держбюджету в розмірі 2,5 млн грн та вчинення службового підроблення. Злочин начебто було скоєно за змовою у групі осіб.

Мова йде про тендер від 2013 року. На ньому Мін’юст замовив три порівняльно-правові дослідження щодо адаптації вітчизняного законодавства до європейського. Компанія «Європейська правова група» отримала 920 тис грн. за свою роботу обсягом 686 сторінок. Адвокат Олексій Калмиков, в минулому співробітник прокуратури Херсонської області, за роботу обсягом понад 500 сторінок – 930 тис грн. Підприємець Ганна Сапельникова - 680 тис грн. за дослідження обсягом 149 сторінок. Таким чином вартість однієї сторінки коштувала Мін’юсту 1400-4500 тис. грн.

Найдорожчу ціну, еквівалентну $560 за сторінку, міністерство сплатило Ганні Сапельниковій, яка є партнером екс-співробітника Господарсько-фінансового Департаменту Кабміну Олександра Грановського. Водночас у її дослідженні щодо адаптації законодавства ЄС у сфері цивільної авіації до законодавства України викладені такі коментарі до окремих речень та абзаців: «Нісенітниця!», «Яка глибока думка!», «Думка відсутня!», «Дежавю!», «Це вже зазначено на початку розділу!» тощо. Хто автор цих коментарів, достеменно невідомо.

Головна претензія ГПУ – до якості виконаних досліджень та ціни, яку Мін’юст сплатив за них. Матеріали досліджень, виконані в рамках тендеру часів Олени Лукаш, досі розміщені на сайті міністерства. Якість інформації у файлах, що скачуються з офіційного сайту, справді викликає серйозні сумніви – правові матеріали містять емоційні коментарі, зроблені в режимі правки.

Чинний міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що після його призначення в Мінюсті було проведено аудит, зокрема, й щодо цього тендеру 2013 року, матеріали передано до ГПУ.

Разом з тим, згадані переможці закупівлі Мін’юсту вигравали подібні тендери задовго до того, як Лукаш очолила міністерство. І екс-міністр, і виконавці робіт стверджують, що не знайомі між собою, а кошти пішли переможцям тендеру та безпосереднім виконавцям робіт.

Крім того, Олена Лукаш не була членом комітету з конкурсних торгів Мін’юсту, а лише затверджувала його склад, тобто відповідно до посадових обов’язків не приймала рішення щодо визначення переможців тендеру. До складу комітету з конкурсних торгів входило 17 осіб з різних департаментів Мін’юсту, п’ять з яких були представниками апарату міністра. Таким чином, справа проти Лукаш може розпастися, якщо обвинувачення не доведе умисел та мотив підозрюваної.

Згаданий тендер на 2,5 млн грн. – це наразі єдине, через що прокуратура висунула підозру Лукаш за результатом майже двох років розслідування економічних злочинів режиму Віктора Януковича. Але статки родини екс-міністра викликають питання не на мільйони, а на десятки мільйонів гривень.

У власності екс-очільниці Мін’юсту та її матері – щонайменше п’ять елітних об’єктів нерухомості в центральній частині Києва. Серед них елегантний будинок площею майже 800 кв м на земельній ділянці 0,07 га в Царському селі, що на Печерських пагорбах столиці. Цей маєток з ділянкою придбані у червні 2013 року на матір Олени Лукаш, що перебувала на пенсії. Мінімальна вартість володінь тут становить 50 млн грн. Місцеві свідчать, що будинок купувався родиною Лукаш готовим, екс-міністр мешкає саме в ньому.

Крім того з’ясувалося, що в грудні 2011 р. на матір Лукаш записали ще одну київську квартиру загальною площею 86 кв. м – на вул. Вєтрова, 23 неподалік від Ботанічного саду. А безпосередньо Олена Лукаш є власницею ще трьох квартир площею 127, 125 та 111 кв м у сучасному житловому будинку на Подолі, по Ярославському провулку, 7/9 в Києві. Дата їх придбання невідома, місцеві свідчать, що будинок збудований близько 8 років тому.

Попередні вісім років до звільнення з Мінюсту Олена Лукаш працювала на державних посадах, її чоловік Григорій Ілляшов – також. На судове засідання екс-міністр приїхала на автомобілі Lexus RX 350 (2009 р.в.), у супроводі охоронця та водія. Задекларований дохід Олени Лукаш у 2011 та 2012 роках становив трохи більше 200 тис. грн. або 18-19 тис. грн. щомісяця.

Рекомендуємо прочитати

У Луценка вимагають розслідувати справи магазину «GRAFF», Юрія Швачка та Лідії Романько

Активістів, а також адвокатів потерпілих, які взяли участь у акції непокоїть багаторічне затягування цих справ, тому серед вимог – особистий контроль Луценка за їх розслідуванням....

Це може бути цікавим

В Авдеевке наживаются на ликвидации последствий обстрела

Тендерный комитет проводил махинации по восстановлению крыш после обстрела....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Джамала впервые прокомментировала выходку Седюка на Евровидении

Украинская певица Джамала впервые дала комментарий по поводу обнаженных ягодиц во время её выступления на финале песенного конкурса Евровидение-2017....