У НАТО з'явилась стратегія проти гібридних війн

У НАТО вважають, що "гібридна війна" - це нове явище, пов'язане не тільки з діями Росії, але також з іншими сучасними кризами. "Загроза гібридної війни охоплює цілий ряд різних загроз, і ми не можемо віднести її до конкретного регіону", - заявив генсек НАТО Йєнс Столтенберг на прес-конференції у вівторок ввечері, повідомляє Інтерфакс.

"Вона проявляється у багатьох місцях і з багатьох джерел, виходить як від державних, так і недержавних суб'єктів. Це загальна назва для комбінації цивільних і військових загроз, відкритих і потайливих дій. Це пропаганда, обман", - зазначив він.

"Є багато видів гібридної війни - і ми повинні бути готові відбити різні загрози, об'єднані поняттям гібридної війни. Тут важлива тісна співпраця між НАТО і ЄС, тому що мова йде про комбінації цивільних і військових засобів, комбінації захисту інфраструктур і військового потенціалу, поєднанні багатьох типів загроз і, відповідно, багатьох видів відповідей на них", - сказав генсек НАТО.

За словами Столтенберга, прийнята у вівторок на нараді міністрів закордонних справ НАТО стратегія проти гібридної війни заснована на трьох стовпах: готовності, стримуванні та захисті.

"Необхідно мати інформацію, щоб визначити, де межа між миром і війною, що це за конфлікт і яка конкретна ситуація", - вважає він.

"Тому що обман, властивий таємній ​​операції, - це теж різновид гібридної війни. Розвідка, спостереження, аналіз ситуації - це елементи нашої стратегії проти гібридної війни. Спеціальні оперативні сили, можливо, грають ключову роль у відбитті загрози. Все що ми робимо в частині кібероборони, і це область, в якій ми хочемо більше співпраці з ЄС, ми також розглядаємо як боротьбу проти гібридної загрози", - підкреслив він.

"Ми вирішили також, що кібератаки можуть бути віднесені до статті 5 [Вашингтонського договору - статті про колективну оборону]. Ми будемо і далі розвивати цю тему, тому що багато різних форм гібридної загрози", - сказав генеральний секретар НАТО.

Рекомендуємо прочитати

Памятник под Аркой Дружбы народов собираються снести уже в этом году

Скульптуру двум рабочим, которая находится под Аркою Дружбы народов, могут демонтировать в текущем году....

Це може бути цікавим

Официантку уволили за ночь с известным актером

21-летнюю официантку Вивиану Росс уволили из ресторана лондонского отеля Chiltern Firehouse после того,....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Українські військові снайпери виявились найкращими в світі

У Будапешті пройшов Кубок світу військових та поліцейських снайперів....