У НАТО з’явилась стратегія проти гібридних війн

У НАТО з’явилась стратегія проти гібридних війн

У НАТО вважають, що «гібридна війна» — це нове явище, пов’язане не тільки з діями Росії, але також з іншими сучасними кризами. «Загроза гібридної війни охоплює цілий ряд різних загроз, і ми не можемо віднести її до конкретного регіону», — заявив генсек НАТО Йєнс Столтенберг на прес-конференції у вівторок ввечері, повідомляє Інтерфакс.

«Вона проявляється у багатьох місцях і з багатьох джерел, виходить як від державних, так і недержавних суб’єктів. Це загальна назва для комбінації цивільних і військових загроз, відкритих і потайливих дій. Це пропаганда, обман», — зазначив він.

«Є багато видів гібридної війни — і ми повинні бути готові відбити різні загрози, об’єднані поняттям гібридної війни. Тут важлива тісна співпраця між НАТО і ЄС, тому що мова йде про комбінації цивільних і військових засобів, комбінації захисту інфраструктур і військового потенціалу, поєднанні багатьох типів загроз і, відповідно, багатьох видів відповідей на них», — сказав генсек НАТО.

За словами Столтенберга, прийнята у вівторок на нараді міністрів закордонних справ НАТО стратегія проти гібридної війни заснована на трьох стовпах: готовності, стримуванні та захисті.

«Необхідно мати інформацію, щоб визначити, де межа між миром і війною, що це за конфлікт і яка конкретна ситуація», — вважає він.

«Тому що обман, властивий таємній ​​операції, — це теж різновид гібридної війни. Розвідка, спостереження, аналіз ситуації — це елементи нашої стратегії проти гібридної війни. Спеціальні оперативні сили, можливо, грають ключову роль у відбитті загрози. Все що ми робимо в частині кібероборони, і це область, в якій ми хочемо більше співпраці з ЄС, ми також розглядаємо як боротьбу проти гібридної загрози», — підкреслив він.

«Ми вирішили також, що кібератаки можуть бути віднесені до статті 5 [Вашингтонського договору — статті про колективну оборону]. Ми будемо і далі розвивати цю тему, тому що багато різних форм гібридної загрози», — сказав генеральний секретар НАТО.загрузка...

Читайте також