У НАТО з'явилась стратегія проти гібридних війн

У НАТО вважають, що "гібридна війна" - це нове явище, пов'язане не тільки з діями Росії, але також з іншими сучасними кризами. "Загроза гібридної війни охоплює цілий ряд різних загроз, і ми не можемо віднести її до конкретного регіону", - заявив генсек НАТО Йєнс Столтенберг на прес-конференції у вівторок ввечері, повідомляє Інтерфакс.

"Вона проявляється у багатьох місцях і з багатьох джерел, виходить як від державних, так і недержавних суб'єктів. Це загальна назва для комбінації цивільних і військових загроз, відкритих і потайливих дій. Це пропаганда, обман", - зазначив він.

"Є багато видів гібридної війни - і ми повинні бути готові відбити різні загрози, об'єднані поняттям гібридної війни. Тут важлива тісна співпраця між НАТО і ЄС, тому що мова йде про комбінації цивільних і військових засобів, комбінації захисту інфраструктур і військового потенціалу, поєднанні багатьох типів загроз і, відповідно, багатьох видів відповідей на них", - сказав генсек НАТО.

За словами Столтенберга, прийнята у вівторок на нараді міністрів закордонних справ НАТО стратегія проти гібридної війни заснована на трьох стовпах: готовності, стримуванні та захисті.

"Необхідно мати інформацію, щоб визначити, де межа між миром і війною, що це за конфлікт і яка конкретна ситуація", - вважає він.

"Тому що обман, властивий таємній ​​операції, - це теж різновид гібридної війни. Розвідка, спостереження, аналіз ситуації - це елементи нашої стратегії проти гібридної війни. Спеціальні оперативні сили, можливо, грають ключову роль у відбитті загрози. Все що ми робимо в частині кібероборони, і це область, в якій ми хочемо більше співпраці з ЄС, ми також розглядаємо як боротьбу проти гібридної загрози", - підкреслив він.

"Ми вирішили також, що кібератаки можуть бути віднесені до статті 5 [Вашингтонського договору - статті про колективну оборону]. Ми будемо і далі розвивати цю тему, тому що багато різних форм гібридної загрози", - сказав генеральний секретар НАТО.

Рекомендуємо прочитати

ГПУ викрила багатомільйонні розтрати коштів на "Мотор Січ"

Генпрокуратура України викрила корупційну схему розтрати держкоштів на ПАТ "Мотор Січ"....

Це може бути цікавим

МВФ назвал условия для выделения Украине очередного транша

Совет директоров Международного валютного фонда приступит к четвертому пересмотру программы расширенного финансирования EFF с Украиной после принятия пенсионной....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Полторак: РФ може використовувати навчання в Білорусі для вторгнення

Заплановані на вересень російсько-білоруські військові навчання "Захід - 2017" можуть бути використані Росією для вторгнення....