Нардеп розкритикував проект держбюджету-2016

Нардеп розкритикував проект держбюджету-2016

Мінфін оприлюднив проект Податкового кодексу і проект держбюджету-2016. Нарешті. Тепер Уряд хоче від Ради виконати mission impossible: встигнути прийняти до Нового Року і кодекс, і бюджет.

Настільки серйозні документи потребуть 3-6 місяців на підготовку. Саме тому в Регламенті Верховної Ради передбачена окрема спеціальна процедура розгляду бюджету. Саме тому бюджетний кодекс вимагає змінювати податкові правила заздалегідь. Поспіх інколи потрібен, але не в таких випадках.

Стислі терміни несуть ризики прийняття неякісних документів з недопрацюваннями, лобістськими статтями та корупційними схемами. Чи можливо саме це і було метою пізнього внесення? Адже ніщо реально не заважало внести проекти кодексу і бюджету вчасно, провести обговорення з експертами, цільовими групами, змоделювати наслідки прийняття.

А тепер знову дискусія між прихильниками різних податкових реформ зведеться до емоційного обміну пафосними спічами, замість фахової дискусії з порівняльними таблицями. Мінфін хизується підтримкою МВФ, який начебто дає гроші лише під мінфінівську систему. Теж спірно, особливо після провалу голосування за реформу правил МВФ (тепер Росія може і далі вимагати сплати свого кредиту Януковичу і гальмувати кредитну лінію МВФ для Украіни). Проект Южаніноі вже має підписи більше ста депутатів, недурних в економіці людей.

Якщо не буде консенсусу по податковому кодексу — готуйте бюджет-2016 на старій податковій базі. Інколи краще — ворог хорошого. До цих податків підприємці звикли, а у нові можуть закласти проблеми типу скасування спрощенців чи касових апаратів на базари.

Проект бюджету поки лише виставили на сайт і ще без додатків, тому говорити ще мало про що. А часу до Нового Року все менше.

автор: Ігор Поповзагрузка...

Читайте також

Коментарі