Жителька Луганська подала на Росію позов до Гаазького суду

Мешканка Луганська Людмила Архангельська, якій через події в Донбасі довелося стати вимушеної переселенкою і жити в Дніпропетровську, подала позов до Гаазького суду до держави Російська Федерація з відшкодування морального і матеріального збитку через військовий конфлікт на сході України. Днями вона отримала повідомлення з Гааги про те, що пакет документів і позов судом отриманий, пише "Сегодня". 

"Чи буде з цього користь - час покаже, але знайомі юристи рекомендували це зробити, що і всім постраждалим раджу, - повідомила Людмила на своїй сторінці в соцмережах. -. Повідомлення про вручення пакету адресату, звичайно ж, не означає, що позовну заяву прийнято до діловодства, але якщо протягом певного часу не буде повідомлення про відмову, можна сподіватися, що процес пішов. Як сказали знаючі люди - перспективи досить високі. Але процес цей довгий ".

Як пояснює луганчанка, в інтернеті можна легко знайти типову форму позову в Гаазький суд і анкету з докладними питаннями та коментарями.

"Позов по відшкодуванню морального і матеріального збитків я скачала з сайту міжнародного суду. Її спочатку треба перекласти з англійської і докладно відповісти по кожному пункту, з урахуванням своєї, конкретної ситуації. Там, де треба додати документи (копії паспорта, документів на квартиру або будинок, земельну ділянку, якщо був якийсь бізнес, ПП - теж треба якесь підтвердження, якщо у зв'язку з цими подіями постраждало здоров'я - довідки від лікарів і т.д.). Потім свої відповіді назад перекласти англійською і відправити рекомендованим листом з повідомленням ", - поділилася жінка.

Що ж стосується відшкодування, то кожен позивач самостійно оцінює моральний і матеріальний збитки і вказує його в анкеті. Це і втрата будинки, землі, майна, роботи, бізнесу, майбутніх перспектив, погіршення стану здоров'я у зв'язку з подіями. Потерпілий може пред'являти претензії, що стосуються не тільки фізичного збитку, але і шкоди, заподіяної його психологічному благополуччю, репутації, недоторканності приватного життя і / або гідності його або його сім'ї - загалом, все, що вплинуло на життя людини у зв'язку з військовим конфліктом на сході України.

Вся процедура подачі позову та послуги колегії незалежних адвокатів, що представляють інтереси потерпілих у Гаазькому суді від країн-агресорів - безкоштовна.

"Вся процедура подачі цього позову мені обійшлася в 130 гривень (вартість рекомендованого листа з повідомленням), - говорить Людмила Архангельська. - Консультували, підказували, робили переклад, друзі безкоштовно".

Рекомендуємо прочитати

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії

Європейський союз на шість місяців продовжив економічні секторальні санкції щодо Росії....

Це може бути цікавим

У Києві повернуть історичну назву проспекту Перемоги

Депутати Київської міської ради погодили проект рішення щодо перейменування проспекту Перемоги та повернення йому історичної назви....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве изменят режим работы метро ко Дню Конституции

На День Конституции в Киеве - 28 июня - метро будет работать на час дольшеОб этом сообщили в пресс-службе Киевского метро на их официальном сайте....