За останні півтора року в Україні за тероризм засудили лише 9 осіб

За останні півтора року в Україні за тероризм засудили лише 9 осіб

СБУ щодня затримує десятки терористів. Ніхто не сидить.

Про це пишуть у статті для DT.UA доктор юридичних наук, професор Володимир Тимошенко і кандидат юридичних наук Сергій Дрьомов.

На підставі аналізу наданих Генеральною прокуратурою України статистичних даних, в Україні в 2013 р. зареєстровано лише 10 терористичних злочинів, протягом 2014 р. — 2088, а в січні—липні 2015 р. — 1717. «Динаміка зростання кількості вчинених терористичних злочинів не може не турбувати українське суспільство. Однак не менше занепокоєння викликають статистичні дані, які можуть свідчити про низьку результативність діяльності правоохоронних органів України щодо досудового розслідування цих злочинів«, — відзначають автори матеріалу.

Звертає на себе разюча різниця між кількістю зареєстрованих протягом 2014 р. і семи місяців 2015 р. терористичних злочинів (відповідно, 2088 і 1717) і кількістю осіб, засуджених за їх вчинення (9 чол.).

Вкрай слабка політика керівництва Української держави. «Повсюди стверджуючи, що в Україні де-факто йде війна, президент України, з мовчазної згоди Верховної Ради України, закріпив за збройним конфліктом на Сході України статус антитерористичної операції. Таке помилкове, на наше глибоке переконання, політичне рішення призвело до ситуації з правовою невизначеністю у виборі засобів протидії злочинності, кримінально-правової кваліфікації, а також неналежної констатації статусу підозрюваних у вчиненні терористичних злочинів. Як стверджують джерела інформації, чимало таких затриманих підлягають обміну або вже обмінені на полонених українських військових та бійців добровольчих батальйонів, що також не може не впливати на якість розслідування терористичних злочинів. При цьому багато кримінальних проваджень не закриваються після такого обміну через відсутність відповідних законодавчо закріплених підстав», — пишуть автори.

Читайте також: Росія вимагає поповнити список терористівзагрузка...

Читайте також

Коментарі