«Укрнафта» перевела на структури Приватбанку 13,5 мільярда гривень

«Укрнафта» перевела на структури Приватбанку 13,5 мільярда гривень

За 9 місяців на структури «Привату» з «Укрнафти» було перераховано 13,5 млрд грн, притому що вся виручка компанії становила 21 млрд грн. Про це на Zn.ua пишуть експерти Сергій Куюн и Євген Мочалов.

Як зазначається, «Нафтогаз» вже місяць безрезультатно вимагає у голови правління «Укрнафти» Марка Роллінза деталізовану фінансову звітність за дев’ять місяців 2015 року.

«Ця звітність готується десять хвилин за допомогою самої елементарної бухгалтерської програми, але її нам не дають», — говорить джерело в «Нафтогазі».

Сам Роллінз 25 листопада пояснив це «неподобство» відсутністю в штаті фінансового директора, який повинен готувати таку інформацію.

«Але як у такому разі компанія готує фінансові звіти для держорганів, звітує в єдиному реєстрі підприємств? Наприклад, хто готував той же звіт за дев’ять місяців 2015 року, з якого випливає, що на передоплати з «Укрнафти» було виведено близько 11 млрд грн?», — пишуть автори.

Так, відповідно до офіційної звітності «Укрнафти», за цей період дебіторська заборгованість компанії становила 7,3 млрд грн, дебіторська заборгованість за виданими авансами — 3,6 млрд.

«Це передоплати, вони просто виводять гроші», — коментує дану звітність аналітик фондового ринку, що побажав залишитися неназваним.

Як показує вивчення первинних даних, такі суми могли бути виведені тільки на «приватівські» структури — НПЗ «Укртатнафта» (йому перераховано за дев’ять місяців 2015 близько 8 млрд грн), Нікопольський завод феросплавів (2,5 млрд), Запорізький феросплавний (400 млн), Марганецький феросплавний (450 млн), «Дніпроазот» (2 млрд грн).

Як відомо, ПАТ «Укрнафта» — найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі компаній «Приват» Коломойського — близько 42% акцій.

Читайте також: Ахметов забрав у Коломойського 25% акцій

 загрузка...

Читайте також

Коментарі