Україна готова поставляти у Туреччину зерно замість Росії

Україна готова поставляти у Туреччину зерно замість Росії

Україна готова збільшити поставки зернових в Туреччину в разі відмови російських трейдерів від торгівлі. Про це заявивпрезидент Української зернової асоціації Володимир Клименко, пише ZN,UA.

«Якщо Росія припиняє поставляти, то традиційним постачальником туди є Україна. Нам є що туди везти. Не тільки пшеницю й кукурудзу, але і соняшникову олію», — сказав Клименко.

Як уточнила провідний експерт зернового ринку консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт» Єлизавета Малишко, Туреччина дуже вимоглива до якості зернових і зазвичай купує невеликі корабельні партії на 3-10 тис. тонн. «За чотири місяці 2015/2016 МГ Україна поставила в Туреччину 0,4 тис. тонн кукурудзи і 105 тис. тонн пшениці. В цілому за 2014/2015 МГ наші поставки в цю країну становили по зерну 329 тис. тонн, але збільшити їх в цьому році не складе проблеми», — сказала вона.

За даними керівника аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА» Марії Колесник, за 2014/2015 МГ РФ поставила до Туреччини 5,5 млн тонн зернових, що становить 18% загального російського експорту зерна. «Українська пшениця може частково зайняти нішу, що вивільняється. Якість нашого продовольчого зерна — на високому рівні, тому в разі такої необхідності, думаю, наші трейдери швидко зорієнтуються», — додала експерт.

Раніше російські експортери зерна тимчасово призупинили укладання контрактів на поставку зерна в Туреччину через побоювання обмежувальних заходів.загрузка...

Читайте також