АПУ: Відтермінування визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду - неприпустиме

Асоціація правників України оприлюднила публічну позицію щодо відтермінування набрання чинності положенням про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду, яке міститься у внесеному до парламенту проекті конституційних змін.

Президентом України 25 листопада цього року внесено на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)».

Зазначеним проектом передбачено, що Україна може визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом Міжнародного кримінального суду (частина шоста статті 124 Конституції України у редакції проекту).

Водночас, пунктом 1 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту пропонується передбачити, що відповідне положення набирає чинності лише через три роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

Таким чином, змінами до Конституції, внесеними на розгляд парламенту Президентом України, вчергове відтерміновано можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Асоціація правників України вважає подальше зволікання з вирішенням питання щодо ратифікації Україною Римського статуту неприйнятним.

Події двох останніх років (злочини проти Майдану, анексія Криму, російська агресія на Сході України) засвідчують важливість та актуальність цього питання для України і необхідність справедливого та неупередженого розслідування злочинів проти людяності, військових злочинів та злочинів агресії, які мали місце під час цих подій.

Ратифікація Римського статуту є також зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС (стаття 8). При цьому Українською Стороною була зроблена заява, що зобов’язання України, які випливають зі статті 8 Угоди про асоціацію стосовно ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 р., будуть виконані після внесення відповідних змін до Конституції України.

Асоціація послідовно виступає за пріоритетність вирішення питання щодо визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду в рамках конституційного процесу. Так, в Основних підходах щодо внесення змін до Конституції України, схвалених Правлінням Асоціації 29 червня цього року ми наполягали на внесенні змін до Конституції України, які б усували конституційні перепони щодо визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду, відзначаючи, що цей крок стане справжнім тестом на зрілість влади та її відданість демократичним цінностям.

Асоціацією було позитивно оцінено включення відповідних положень до тексту законопроекту, що був затверджений Конституційною Комісією та схвалений Венеціанською Комісією, яким передбачалося набрання чинності цих положень одночасно з введенням в дію інших змін до Конституції України щодо правосуддя.

Враховуючи викладене, Асоціація правників України закликає Президента України, як ініціатора конституційних змін, переглянути свою позицію щодо відтермінування набрання чинності зазначеного положення, а всіх суб’єктів конституційного процесу проявити політичну волю та забезпечити в рамках конституційного процесу усунення перепон щодо визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Рекомендуємо прочитати

Роль кассового аппарата в заведении общепита

Составляя бизнес-план по открытию кафетерия или ресторана, особое внимание следует уделить кассовым аппаратом....

Це може бути цікавим

Психологи рассказали о вреде "запойного" просмотра сериалов

Просмотр целых сезонов или большого числа серий различных сериалов в один присест заметно ухудшает качество сна людей и превращает их в "зомби", обладающих затормо....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Росії ведмідь відкусив руку п'яному чоловікові, який вирішив його погодувати

У російському Іркутську 42-річний відвідувач одного з придорожніх кафе залишився без руки після того, як вирішив в стані алкогольного сп'яніння погодувати згущеним....