Екологи звинувачують Верховинську адміністрацію у саботажі створення заказника

"МБО «Екологія-Право-Людина» та Всесвітній фонд природи (WWF) звертають увазу громадськості щодо саботування Верховинською РДА створення заказника на річках Білий Черемош та Черемош з метою розвитку туризму та збереження водних і рибних запасів. Про це йдеться у прес-релізі, наданому екологами Соцпорталу.

Представники громадських організацій нібито неодноразово пропонували Верховинській РДА свою допомогу у створенні заказнику на р. Білий Черемош та Черемош. Зокрема представники МБО «Екологія-Право-Людина», Всесвітнього альянсу екологічного права та ГО «Карт» наголошували на цьому 6 вересня під час особистої зустрічі з головою Верховинської РДА Олегом Лютим .

Презентація проекту заказника, стверджують екологи, була проведена 19 травня у залі засідань Верховинської районної ради, під час круглого столу "Активний та екологічний туризм в контексті розвитку місцевих громад та охорони природи" і отримала схвалення з боку присутніх на заході представників влади та громади.

"Створення заказнику не забороняє любительське рибальство, не встановлює обмежень на доступ до річки. Натомість забороняє будівництво малих ГЕС та іншу шкідливу для річки діяльність – скидання тирси та сміття, нелегальний забір шутеру тощо. Очевидно, що створення заказнику буде в інтересах громади Верховинщини, дозволить зберегти мальовничу природу та буде сприяти розвитку регіону. Підтвердженням цього є те, що річка Чорний Черемош вже більше десяти років має статус гідрологічного заказнику і на ній активно і успішно розвивається туризм. Невигідним він буде лише несумлінним «інвесторам», які планують перетворити річки Білий Черемош та Черемош на каскад ставків, з’єднаних трубами ГЕСів", - йдеться у прес-релізі.

"..Активісти готові брати участь в робочих нарадах, зустрічах з представниками сільських громад і пояснювати, чому створення заказнику буде корисно для розвитку району. Натомість, як слідує з листа-відповіді, який Верховинська РДА надіслала до Івано-Франківської ОДА щодо створення заказнику, голова Верховинської РДА Олег Лютий вирішив діяти підкилимно, не запросивши на роботі наради щодо створення заказника ані представників екологічних НГО, ані місцевих активістів кампанії проти будівництва малих ГЕС", - пишуть експерти.

Також активістів дивує «специфічна» трактовка чиновниками РДА законодавства. Створення обєктів ПЗФ регламентується Законом України «Про природно-заповідний фонд», і оцінка відповідності матеріалів клопотання чинному законодавству проводилось Міністерства екології та природних ресурсів України, фахівці якого надали свої схвальні відгуки. Тому питання створення природоохоронних об’єктів на міжобласному рівні вже давно регульовано, а в Чернівецькій області річка Білий Черемош отримала відповідний статус заказника ще в 2001 році.

"Тому, на нашу думку за такою дивною позицією Верховинської РДА криється банальне небажання керівництва району створювати природоохоронний об’єкт. Хоча згідно Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до основних завдань місцевих адміністрацій належить виконання державних і регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля. А діюча нині «Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року» передбачає збільшення мережі об’єктів природно-заповідного фонду", - вважають екологи.

Вони сподіваються, що Верховинська РДА перестане шукати відмовки і активізує роботу по створенню заказнику, з залученням громадських активістів. Довідка : В річках Білий Черемош та Черемош зафіксовано 16 видів кісткових риб, серед яких найважливішими є лосось дунайський, минь річковий, марена звичайна, марена дунайсько-дністровська, занесені до Червоної Книги України та форель струмкова, яка є об’єктом традиційного рибальства місцевого населення.

Рекомендуємо прочитати

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

Це може бути цікавим

Стало известно, когда в Киеве начнут курсировать речные трамваи

Уже начале мая работы на центральной части Почтовой площади будут завершены работы по реконструкции, а по Днепру начнет курсировать речной трамвай....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Працівників "Укртрансгазу" звинуватили в розтраті сотень тисяч держкоштів

Генеральна прокуратура України (ГПУ) отримала доступ до документації філій ПАТ "Укртрансгаз" в рамках розслідування розтрати в особливо великих розмірах....