Рейтинг найбільш перспективних професій

В умовах кризи і нестабільності в країні найбільш перспективними залишаються професії програміста й лікаря. Третє місце в 2015 році розподілили бізнесмени, юристи й представники робочих спеціальностей. За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, найбільш неперспективними українці вважають професії банкіра, вченого і педагога.

Сучасний світ змінюється дуже швидко, а з ним — і ринок праці. Розвиток нових галузей бізнесу призводить до того, що одні професії стають більш затребуваними, в той час як інші відходять на другий план. Перспективність професії визначає не лише попит на її носіїв, але й рівень оплати праці, а також швидкість розвитку галузі, до якої належить професія. Події, що відбуваються в життя суспільства і країни, призводять до зміни сприйняття населенням різних професій. Ті з них, які, здавалося б, не мають майбутнього, сьогодні посідають лідируючі позиції в ТОП найбільш перспективних.

Протягом кількох років першість у рейтингу найбільш перспективних професій утримують ІТ-спеціалісти. Це загальносвітовий тренд, до якого призводить розвиток технологій і зростання кількості користувачів мережі Інтернет. На другій сходинці рейтингу — лікарі. Без них навіть у ХХІ столітті неможливо подолати безліч небезпечних захворювань. На третьому місці — підприємці й власники бізнесу, які за рік посунули військовослужбовців на восьме місце. Крім бізнесменів, кожен десятий опитаний вважає перспективними робочі спеціальності, а також професію юриста й адвоката. Незважаючи на те, що робочі спеціальності потрапили до ТОП найбільш перспективних професій, вони посідають другу сходинку в рейтингу непрестижних професій.

Як і рік тому, в ТОП перспективних професій опинилися військовослужбовці й працівники правоохоронних органів. Проте у відсотковому співвідношенні кількість тих, хто вважає професію силовиків перспективною, скоротилася вдвічі. Також, на думку «білих комірців», важливою є професія фермера, а останніми в десятці найбільш перспективних професій ідуть представники інженерних спеціальностей.

Залишили ТОП-10 престижних і перспективних професій журналісти. Але раптово з’явилися в рейтингу перекладачі.

Більш значними були зміни в ТОП-10 найменш перспективних професій. Із рейтингу 2014 року зникли архітектор, маркетолог і PR-ник, а також менеджер із персоналу. Замість них з’явилися учитель/педагог, льотчик/космонавт, а також економіст/фінансист. Як і минулого року, на першому місці — банкіри, на другому — наукові співробітники, які «посунули» представників творчих професій на п’яте місце. На третьому розташувалися педагоги. Вони набрали майже в п’ять разів більше голосів у порівнянні з 2014 роком, і тепер кожен сьомий вважає професію викладача неперспективною. Як і раніше, до десятки неперспективних професій входять спортсмен і менеджер із продажу, хоча у відсотковому співвідношенні неперспективними їхній фах вважає вдвічі менше опитаних.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в листопаді 2015 року. В опитуванні взяли участь 2089 респондентів із різних регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

Элина Свитолина потерпела фиаско в Цинциннати

У Элины Свитолиной появились дополнительные выходные перед "US Open"....

Це може бути цікавим

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Дизайнер интерьеров подала в суд на Анджелину Джоли и Брэда Питта

Анджелина Джоли и Брэд Питт скоро могут оказаться в зале суда, и это совсем не связано с их разводом....