Фінансування проектів відновлення Донбасу буде спрощене - Міністр

Мінрегіон спільно з Мінфіном та обласними адміністраціями розробив прискорений алгоритм відбору проектів для інвестування Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та відповідний проект Постанови КМУ. Вони дозволять почати вибір коштів на фінансування проектів через два, а не три-чотири місяці, як це відбувається зараз. Про це сказав Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час свого виступу на засіданні Уряду.

«Треба змінювати процедуру і пришвидшувати процеси. Зараз три місяці треба на ратифікацію, ще три - на підготовку проектів. До того ж додатково треба витрачати час на відбір цих проектів. Змінивши процедуру, ми зможемо скоротити термін фінансування з двох місяців до двох тижнів», - підкреслив він.

Вже погоджені 72 проекти, на які буде спрямовано перший транш ЄІБ у розмірі 30 млн євро. Вони були відібрані серед 487 поданих проектів і стосуються двох соціальних напрямків. Перший - це відновлення житла, у якому можна розмістити переселенців. Другий - енергомодернізація і відновлення інфраструктури соціальних об’єктів: дитячих садків, шкіл і лікарень.

«Зміна процедури дасть можливість почати фінансування цих 72 проектів вже до кінця року», - сказав Геннадій Зубко.

Він додав, що кошти ЄІБ спрямовані Донецьку і Луганську області, постраждалі від військових дій, а також Запорізьку, Дніпропетровську та Харківську області, які зазнають сильного тиску на соціальні сферу та іншу інфраструктуру через великий потік вимушених переселенців. Також до цієї програми можуть долучатися й інші регіони.

Нагадаємо, кредитна угода з Європейським інвестиційним банком була підписана 22 грудня 2014 року. Кредит на суму 200 млн євро надається на 20 років, пільговий період складає 5 років. Першим траншем будуть фінансуватися соціальні проекти, наступними – інфраструктурні. Це, зокрема, відновлення мостів і доріг в Донецькій і Луганській областях, які постраждали внаслідок терористичних атак, а також систем життєзабезпечення.

Рекомендуємо прочитати

У Будинку художника відкрилася виставка художниці, що брала участь у Art Expo New York 2017

У Центральному Будинку художника відкрилася персональна виставка Лери Літвінової «Placiditу»....

Це може бути цікавим

Razer выпустит геймерский смартфон

Согласно источникам, близким к производителю, компания Razer, специализирующаяся на выпуске игровых компьютеров, геймерских устройств и аксессуаров, вплотную заним....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Парламент має намір захистити бізнес від «трудових» перевірок. Чи вдасться?

Наскільки запропоновані норми зможуть полегшити ношу бізнесу у цій сфері, – коментує Яків Гольдарб, адвокат, співзасновник Goldarb....