Єврейський оркестр Pushkin Klezmer Band виступить у Києві на Хануку

Єдиний в Україні єврейський оркестр Pushkin Klezmer Band влаштовує свій перший концерт в клубі SENTRUM.

10 грудня, на Хануку, група представить столичній публіці свій перший альбом, який виходить в ці дні на берлінському лейблі Oriente Musik. Музиканти обіцяють «найкошерніший відрив року, що минає». Місце виступу також обрано не випадково - концертний майданчик знаходиться в безпосередній близькості до Синагоги Бродського в Києві, де в цей день пройде святкування Хануки.

Експериментуючи з східноєвропейським фольклором, «Пушкін» продовжує традицію клезмерів - єврейських музикантів-суперпрофесіоналів. Колись під їх дудки танцювали весілля України та Бессарабії. У клезмерської музики було стільки радості і танцювального запалу, що вона пережила Голокост і асиміляцію, щоб сьогодні знову зазвучати в повний голос.

Pushkin Klezmer Band з'явився в Києві в 2010 році прямо з повітря: так музика, довгі роки розчинена в тутешній атмосфері, нарешті cконденсуваламь і вилилася в звуки. З тих пір «Пушкін» виступає без зупинки - перед хіпстерами і інтелігентними бабусями; в синагогах, клубах, на фестивалях ... І на весіллях, звичайно!

Група складається з шести учасників, це одні з кращих джазових музикантів Києва: тромбоніст Олексій Сагітов, соліст РадіоБенд і один із засновників легендарної «Вася Club». Гітарист-віртуоз Дмитро Коваленко, що  отримав джазову освіту в австрійскм Граці. Ігор Сідаш - клавішник Brunettes Shoot Blondes, який співпрацює з поп-зірками Ганною Седаковою та Іриною Білик. Христина Кирик на контрабасі, барабанщик Роман Яковчук і кларнетист і бендлідер Митя Герасимов.

Klezmer Über Alles! - Перший альбом групи і взагалі перша за багато років єврейська пластинка, записана в Україні. Зібрані в ній традиційні мелодії та пісні родом звідси. І це не музейний непотріб. З легкої руки молодих клезмерів старовинні теми стають частиною актуальної джазової та world music культури. Протискуючись крізь жанри, балансуючи між розумним джазом і балканським божевіллям, теплим ретро і колоритною шароварщиною, «Пушкін» намацує свій власний, новий солодкий стиль.

10 грудня початок о 20:00 Клуб SENTRUM, вул. Шота Руставелі, 11 квитки 110 - 300 грн, доступні в касах міста

Рекомендуємо прочитати

Політолог: Інтервенція в Сирію залишається ключовою для Росії

Інтервенція в Сирію залишається ключовим інструментом для російської політики, вважає політолог, професор Інституту досліджень миру (Осло)....

Це може бути цікавим

Політик розповів, чому Україні необхідно знизити податки

Український політик Міхеїл Саакашвілі вважає, що Україні необхідно знизити податки....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На Оболонской набрежной горел дом

У Києві на Оболонській набережній 15 відбулася пожежа в будівлі комунального підприємства, повідомляє “Київ Оперативний”....