Україна має стати прикладом для Євразії - Віце-прем'єр

Україна має велику перспективу стати лідером росту економіки в Євразії.

Уряд вже впроваджує заходи для розкриття потенціалу країни. Однак без допомоги європейської спільноти не обійтись. Про це наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час свого виступу на відкритті конференції Організації Економічного Співробітництва і Розвитку (ОЕСР) у Франції.

За його словами, зараз треба розкрити потенціал таких сфер, як промислова база, невисока вартість праці та географічне розташування. І сьогодні Україна вже робить конкретні кроки для майбутнього економічного стрибка.

По-перше, за підтримки Європейського Союзу, Ради Європи та ОЕСР в Україні успішно впроваджується системна реформа децентралізації, аналогів якої не було у жодної країни Європи. Вона передбачає передачу значної частини повноважень з центру на місця.

«Реформа децентралізації – це головний амбітний проект розміром з державу, який не реалізовувався за такий короткий час в жодній країні Європи. Ця реформа зачіпає практично всі галузі: освіта, охорона здоров'я, соціальну політику, державне управління, органи місцевого самоврядування, розвиток міської інфраструктури, заходи з енергоефективності. Все це об'єднується поняттям регіональний розвиток, зміна якості життя українців», - сказав Геннадій Зубко.

За його словами, вже проведено бюджетну і фінансову децентралізацію, яка дала більшу фінансову незалежність територіальним громадам. У результаті за перші 9 місяців 2015 року надходження до місцевих бюджетів зросли на 40,8%.

«Зазначу, що це повністю відповідає рекомендаціям ОЕСР, отриманим у ході «Дослідження територіального розвитку України» (2012-2014 рр.)», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Він додав, що перші 159 нових об'єднаних громад вже обрали собі нову владу на останніх місцевих виборах і тепер, маючи фінансові ресурси і нові повноваження, зможуть самостійно визначати пріоритети свого розвитку, не озираючись на центральну владу.

По-друге, взятий жорсткий курс на боротьбу з корупцією, що є одним із напрямків реформи децентралізації.

«Український уряд і парламент вже почали процес запуску роботи двох антикорупційних інституцій - Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції. Антикорупційна мережа ОЕСР розпочала реалізацію проекту з протидії корупції в Україні, що фінансується урядами США, Швеції та Литовської Республіки», - розповів Геннадій Зубко.

Крім того, розпочалась масштабна реформа правоохоронної системи, і вже працює нова Патрульна поліція в Києві та інших великих містах України. Конституційна комісія веде роботу над реформуванням судової системи України - узгоджені зміни до Конституції з правових питань у вересні 2015 року. Триває імплементація законопроекту про справедливий суд.

«Сьогодні Мінрегіон працює у двох основних напрямках боротьби з корупцією у рамках своєї компетенції. Це переформатування Державного фонду регіонального розвитку та децентралізація у сфері будівництва та земельних відносин», - додав Геннадій Зубко.

У цьому році також ухвалено розроблений Мінрегіоном Закон «Про основи державної регіональної політики». Україна врахувала кращий європейський досвід з фінансування програм і проектів регіонального розвитку. Він впроваджений у розроблених процедурах підготовки, оцінки та відбору проектів Державного фонду регіонального розвитку.

«Всі процедури максимально прозорі і відкриті - регіональна комісія відбирає проекти на основі конкурсу, процедура відбору транслюється в онлайн режимі. Процес відбувається без втручання центральної влади, на місцях самостійно визначають напрямки й проекти, які потрібно фінансувати», - розказав урядовець.

По-третє, запущена програма енергоефективності, без якої інші економічні реформи неможливі. За підтримки ОЕСР розроблено українське законодавство, що визначає правові основи для створення і підтримки ринку енергосервісних компаній (ЕСКО).

«В Україні вже працюють закони про введення механізмів енергосервісних договорів у бюджетних установах. Урядом реалізується програма з утеплення житла. У її в рамках держава відшкодовує 20% суми кредиту на заміну газових котлів для населення, 30% - для громадян на проведення енергоефективних заходів і 40% - для ОСББ для загальнобудинкових енергоефективних заходів. За дев'ять місяців цього року споживання газу в Україні скоротилося на 19%. У 2016 році фінансування цієї державної програми продовжиться. На компенсацію «теплих» кредитів буде виділено 90,4 млн. грн.», - повідомив Віце-прем’єр-міністр.

Геннадій Зубко підкреслив, що значні зрушення у процесі демократичних перетворень і реформування державних інститутів в Україні стали можливими за активної підтримки світової спільноти і міжнародних організацій, у тому числі ОЕСР. Україна докладає зусиль для успішної реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР щодо поглиблення співпраці, підписаного в 2014 році, як дорожньої карти співпраці, а також Плану дій щодо його виконання, підписаного у 2015 році.

Рекомендуємо прочитати

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....

Це може бути цікавим

Вибух в столичному дитячому садочку: стали відомі подробиці

Учора, 26 квітня, в дитячому садку вибухнув саморобний піротехнічний пристрій, у поліції повідомили про саморобний вибуховий пристрій....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....