Transparency International Україна закликає дати оцінку корупції в Апеляційному суді Черкаської області

ТІ Україна закликає Генпрокуратуру, Вищу кваліфікаційну комісію суддів та Раду суддів України розібратися із ситуацією, яка склалася навколо Апеляційного суду Черкаської області.

Вже півтора року суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко, який виступив проти системи і не погодився виносити неправомірне рішення, шукає справедливості та захисту. Утім, його боротьба за правду нагадує битву з вітряками.

Не бажаючи потурати корупції, суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко звернувся зі скаргами до органів суддівського самоврядування, з заявами про злочини до органів прокуратури, надав прямі докази тиску з боку голови Апеляційного суду Черкаської області та докази оборудок із приміщеннями суду. Але жодних рішень з боку уповноважених державних органів так і не було прийнято. Усі клопотання судді-викривача відхиляються слідством, яке проводить Генеральна прокуратура України в рамках провадження № 42014250000000252, і прокуратура Черкаської області (провадження № 12014250050002215). Більше того, на принципового суддю здійснюється шалений тиск з боку керівництва Апеляційного суду Черкаської області, йому відмовляються призначити помічника і секретаря судового засідання. За викривачем корупції стежать, йому погрожують, підпалюють авто, а докази підпалу вилучають із протоколів. При цьому суддівський корпус Черкащини і органи суддівського самоврядування України роблять вигляд, наче нічого кримінального не відбулося. А керівники Апеляційного суду Черкаської області, що підозрюються в участі в оборудках та тиску на суддів, вкотре переобрані на свої посади.

Насамперед – це голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко. Саме він у справі, що пов’язана із компанією «Азот», спробував примусити підлеглого винести неправомірне рішення на користь комерційної структури, яку пов’язують з іменем олігарха Дмитра Фірташа. Доказом цього є диктофонний запис погроз з боку голови суду, і незалежна експертиза підтвердила справжність цього запису. Також Бабенко покриває оборудку із переданням 3 600 кв. м будівлі суду приватній фірмі в порушення законів. Утім, за жодним звинуваченням В. Бабенка підозра не була оголошена. Отже, Апеляційним судом Черкащини продовжує керувати особа, яка погрожує підлеглим та покриває оборудки із нерухомістю.

ТІ Україна направила відповідні запити до Генпрокуратура, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Ради суддів України з проханням повідомити, чи почалися перевірки за фактами, про які повідомив Сергій Бондаренко. Зокрема, ВККС нам відповіла, що з липня 2015 р. триває «перевірка скарги (заяви) на прийнятність до розгляду». Тобто впродовж чотирьох місяців досвідчені судді-члени ВККС «не можуть зрозуміти», чи розглядати повідомлення про порушення законів з боку свого колеги.

ТІ Україна закликає Генпрокуратуру прискорити розслідування правопорушень, які сталися в Апеляційному суді Черкаської області, нарешті надати правову оцінку діям голови суду та публічно проінформувати суспільство про хід слідства. ТІ Україна вимагає від органів суддівського самоврядування не покривати високопоставленого посадовця, забезпечити прозорість та безпристрасність розслідування діянь свого колеги й допомогти судді-викривачу розірвати кругову поруку у корупційних суддівських колах.

Рекомендуємо прочитати

Психологи подтвердили поговорку о неверных супругах

Исследователи проверили, насколько верность партнеру в предыдущих отношениях коррелирует с сохранением верности в следующих....

Це може бути цікавим

Замедление темпа современной поп-музыки объяснили эскапизмом слушателей

Темп — одна из важных характеристик и классической, и эстрадной музыки....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Завод в Крыму получает сырье с материковой Украины - Джемилев

Предприятие Крымский титан, находящемся в Армянске, в аннексированном Крыму, бенифициаром которого является бизнесмен Дмитрий Фирташ, получает электричество и сы....