Рада не дозволила початок масштабної приватизації

Рада не дозволила початок масштабної приватизації

Верховна Рада у вівторок вкотре провалила голосування за урядовий проект поправок до приватизаційного законодавства (№2319а), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Під час сигнального голосування за прийняття законопроекту в першому читанні проголосували лише 189 депутатів при необхідному мінімумі в 226.

«Очевидно, що немає необхідної кількості голосів. Ми відкладаємо розгляд цього питання. Я прошу на базі профільного комітету провести відповідну роботу…», — сказав спікер Ради Володимир Гройсман.

За заявами Фонду держмайна і Мінекономрозвитку, цей законопроект дозволив би розблокувати велику приватизацію в країні.

Законопроект №2319а скасовує норму про обов’язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій об’єктів груп В і Г до проведення конкурсу і дозволяє ФДМ залучити до приватизації об’єктів радників.

Документ також передбачає, що в приватизації українських держпідприємств не зможуть брати участь покупці з Російської Федерації, а торговці цінними паперами повинні будуть подавати інформацію про осіб, в інтересах яких вони купують державні корпоративні права.

ФДМУ розробив цей законопроект ще на початку літа 2015 року, але через його неприйняття уряд змушений був призупинити приватизацію великих об’єктів, серед яких — Одеський припортовий завод.

Під час попереднього сигнального голосування документ підтримали 183 депутата.

Читайте також: Уряд переніс приватизацію на наступний рікзагрузка...

Читайте також

Коментарі