Китайці переводять Крим на енергію з Росії

Поки активісти охороняють електроопори в Херсонській області, щоб обмежити постачання електроенергії на півострів,  китайські робітники вже півроку прокладають кабель з РФ в Крим по морському дну. Про це пише сайт «Архів журналіста». a51807c9057231c5ddf2086cb24bfa1b1448202503

«Вже півроку китайці тягнуть по морському дну кабель, який ще до блокади обіцяли запустити в грудні - і Крим забезпечити електроенергією на 80%. Влітку запустять другу чергу, яка дозволить продавати електроенергію в Україну. Китайці на китайському кораблі-кабелеукладальнику тягнуть китайський кабель, тому що в Росії не виробляють такий кабель і немає такого кабелеукладача. Це означає, що роботи будуть виконані в строк», - пише видання.

195

Автор статті уточнює, що такі роботи успішно проводяться в Європі (повідомляється про прокладання по дну не менше 400 кілометрів кабелю), а тут все простіше – «ширина Керченської протоки - від 4,5 до 15 кілометрів». За оцінками фахівців вартість такого проекту коливається в межах близько 17 мільярдів рублів (разом з опорами ЛЕП і оновленими підстанціями).

196

Автор звертає увагу, що «китайці постачають не мідний кабель, тобто намагаються економити на матеріалах». Тому завершення цього анітрохи не «фантастичного проекту», навіть з урахуванням російського злодійства цілком може бути успішно завершено вже до кінця поточного року.

У статті зазначається, що скоро Крим зможе обходиться без української електроенергії, при цьому певні «ляльководи», використали громадянську акцію херсонських активістів і «ефектно прибрали українського конкурента перед виходом на кримський енергоринок російського постачальника».

198

«Радикально налаштованих товаришів спритно відправили в глухі херсонські степи, щоб вони підривали там, а не на Банковій. І підривали те, що скоро не буде потрібно. По суті - металобрухт. Але за це відкриють справи за статтею «тероризм» і посадять чергових патріотів на гачок. Херсонський епізод у біографії блокувальників Криму можуть пригадувати і через десять років, по потребі. Радикали повинні бути під контролем, під статтею», - констатує видання.

Відзначається, що Україна швидше втратить в ситуації, що склалася, ніж зможе скористатися її перевагами.

«Якщо говорити тільки про економіку - вибухи в херсонському степу ефективно і ефектно прибрали українського конкурента перед виходом на кримський енергоринок російського постачальника. Раніше ми продавали Криму електроенергію, а скоро будемо купувати її через Крим. Раніше ми отримували гроші від окупанта, а скоро будемо віддавати гроші окупантові. Як і на Донбасі, за вугілля», - резюмує автор.

Рекомендуємо прочитати

Ученые рассказали, почему собаки наклоняют голову

Нет сомнений, что собака, наклоняющая голову, является одним из самых симпатичных существ на планете, но почему они это делают? Вы наверняка замечали, как собаки на....

Це може бути цікавим

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

NASA показало сліди річкової гальки на Марсі

Марсохід Opportunity виявив на краю кратера Індевор камені, які, можливо, переносилися бурхливою течією....