Експерт розповів, чому підрив опор в Криму є операцією спецслужб РФ

Експерт розповів, чому підрив опор в Криму є операцією спецслужб РФ

Підрив електроопор поблизу КПП «Чаплинка» могли організувати російські диверсійні групи, щоб звільнити місце російському постачальнику. Таку думку висловив в інтерв’ю «InformNapalm» офіцер сил спеціальних операцій МО України та військовий експерт, який побажав залишитися неназваним з урахуванням специфіки діяльності.

«Підрив опор лінії електропередач в районі херсонського села Чаплинка у ніч на 22 листопада може бути спланованою провокацією російської сторони», – сказало джерело.

За словами військового експерта, про це свідчить кілька взаємопов’язаних фактів. Так, він звертає увагу на реакцію російських ЗМІ щодо часу вибухів ЛЕП, і на явний загальний осуд «терактів», що прозвучав у пресі, ще до офіційної версії того, що відбувається, озвученої українським керівництвом.

«У проведенні будь-якої диверсійної операції слід, насамперед, розглядати інформаційний шлейф і реакцію, яку вона викликає у різних сторін конфлікту. Наприклад, ще вчора, 21 листопада, пропагандистські російські ЗМІ витримували підозрілу паузу, хоча перші вибухи почалися ще 20 листопада, коли в результаті підриву, ймовірно, протитанкових мин, були зруйновані дві залізобетонні опори та пошкоджено ще дві опори високовольтних ліній електропередач, які забезпечують Крим. Саме після другої «вдалої спроби» підриву ЛЕП у ніч на 22 листопада російські пропагандисти хором, як по команді, «заспівали», що підрив лінії електропередач і припинення подачі електроенергії в Крим слід кваліфікувати як теракт з боку «Хунти і карателів»», — зазначає він.

Про те, що у росіян була можливість провести підрив електроопор, свідчить пропагандистський ролик про вібухотехників «ДНР», який бойовики виклали в мережу. Побічно свідоцтвом наявності сил, здатних провести підрив, є масове затримання диверсантів, які провела напередодні СБУ.

«У той же час, наша розвідка на окупованих територіях передала інформацію, що за підривом ЛЕП стоять інженерно-саперні диверсійні групи, засвічені в пропагандистському сюжеті бойовиків. У загальну канву підготовки диверсій лягають і нещодавні інциденти з низкою затримань бойовиків, які планували теракти на території України», — зазначає джерело.

Крім цього він звертає увагу, що останні півроку Росія таємно веде роботи по прокладанню в Крим кабелю лінії електропередач. Виконується це силами і засобами певної китайської компанії, яка планує завершити роботу до кінця поточного року.

«Так в жовтні, моніторингова група «Майдану закордонних справ» зафіксувала прибуття в Крим в порушення міжнародних санкцій кабелеукладача JIAN JI 3001 під прапором Китаю, MMSI 413375460. Примітно, що китайський кабелеукладальник заходив в Кримський порт з вимкненим АІС-транспондером, курсом з Новоросійська. Метою заходу була прокладка першої лінії електропередач з РФ в Криму», — зазначає офіцер СЗГ.загрузка...

Читайте також

Коментарі